آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60359
تاریخ انتشار : 7 مهر 1393 11:45
تعداد بازدید : 708

رییس مجمع عالی واردات اعلام کرد:

ضرورت ایجاد خط سرمایه در گردش برای بنگاه های تولیدی

رییس مجمع واردات معتقد است، اگر قرار باشد یارانه دولت به بخش تولید در معوقات بانکی بنگاه های تولیدی لحاظ شود، دولت به هدف اصلی خود در اختصاص یارانه دست نخواهد یافت و باید خط سرمایه در گردش برای بنگاه های تولیدی ایجاد شود.
فارس- محمد حسین برخوردار با تایید این موضوع که اقتصاد کشور از رکود خارج شده است، اظهار داشت: میزان خرید مواد اولیه وارداتی از سوی کارخانجات تولیدی، بیانگر آن است که اوضاع حاکم بر اقتصاد، به نسبت یکی دو سال گذشته بهبود یافته است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه البته این به معنای بهبود معیشت مردم در کوتاه مدت نیست، افزود: طبق آمار بانک مرکزی، نرخ رشد اقتصادی کشور از ابتدای سال 1391 تا انتهای سال 1392 نزولی بوده و در این دو سال، اقتصاد کشور دچار رکود بوده است، اما جهت منحنی در سه ماهه اول سال جاری تغییر کرده است که این مساله می تواند نوید بخش توقف رکود اقتصادی دو ساله اخیر باشد. ولی تا بروز نشانه های رونق اقتصادی در زندگی مردم فاصله زیادی داریم.
برخوردار به تاثیر مصوبه دولت مبنی بر اختصاص 5727 میلیارد تومان یارانه به تولید اظهار داشت: باید دید نحوه پرداخت یارانه تولید چگونه خواهد بود، اگر قرار باشد این یارانه در معوقات بانکی بنگاه‎های تولیدی لحاظ شود، دولت به هدف اصلی خود در اختصاص یارانه دست نخواهد یافت و این پرداخت باید به نحوی باشد که مابه التفاوت بهره های بانکی سرمایه های در گردش کارخانجات را
پوشش دهد.
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران پیشنهاد داد، تا در این ارتباط خط سرمایه در گردش برای بنگاه های تولیدی به ویژه برای آنهایی که جنبه مصرفی تعریف شود.
به گفته برخوردار باید دید یارانه ظرف چه مدتی پرداخت خواهد شد و قرار است از کدام منبع تامین شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :