آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60353
تاریخ انتشار : 7 مهر 1393 11:37
تعداد بازدید : 824

ارتقای شبکه همراه اول شب ها صورت می گیرد

مدیر عامل همراه اول معرفی شهرهایی که در حال حاضر به ارایه خدمات نسل سه می پردازند را به هفته آتی موکول کرد و گفت: اوایل هفته آینده لیست این شهرها از طریق رسانه ها منتشر خواهد شد.
ایسنا- وحید صدوقی گفت: ما در شرکت ارتباطات سیار سایت های بسیاری داریم که در حال ارتقای آن ها هستیم. البته سعی بر آن است که عملیات ارتقای این سایت ها شب ها صورت بگیرد که کاربران استفاده کمتری از تلفن همراه خود دارند اما در برخی مراکز مسکونی یا بانک ها به اجبار لازم است این اقدامات روزها انجام شود که این مساله در برخی مناطق برای ساعاتی مشکلاتی در پی دارد.
وی همچنین بیان کرد: آنتن های موجود شبکه همراه اول، نسل دوم ارتباطی را پوشش می دهد اما لازم است که برای ارایه نسل های بالاتر این آنتن ها تغییر کند؛ پس از آنتن ها خطوط انتقال نیز برای تامین پهنای باند نیاز به تغییر دارند و در ادامه سایت های BTS نیز به نوسازی و تغییر نیاز دارند.
به گفته او بر همین اساس برای ارایه خدمات نسل های بالاتر در مجموع لازم است شبکه های ما نوسازی شود و این امری طبیعی است که در این نوسازی در مراحل اولیه برای بهینه سازی سایت ها گاهی اختلالاتی نیز ایجاد شود.
صدوقی در عین حال از نصب هزارمین سایت همراه اول خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر اپراتور اول در 23 شهر کشور به ارایه آزمایشی خدمات نسل سه پرداخته است.مدیر عامل همراه اول همچنین اظهار امیدواری کرد که هفته آینده مجوز رسمی ارایه خدمات نسل های بالاتر به اپراتور اول ارتباطی کشور تعلق بگیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :