آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60347
تاریخ انتشار : 7 مهر 1393 11:30
تعداد بازدید : 718

دریافت وجه از اولیا برای هوشمندسازی مدارس ممنوع است

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد: دریافت هرگونه وجه و امکانات از اولیای دانش آموزان تحت هوشمندسازی مدارس ممنوع است و در صورت هرگونه تخلف و نقض مقررات، فرد متخلف از سمت خود عزل خواهد شد.
ایسنا - مسعود ثقفی با بیان اینکه گزارش ها و اخبار دریافتی حاکی از آن است که برخی از مدیران مدارس در اقدامی مغایر با ضوابط و مقررات با اخذ وجه اجباری درخصوص هوشمندسازی مدارس موجبات نارضایتی و نگرانی اولیا را فراهم کرده اند، گفت: در همین راستا آموزش و پرورش شهر تهران بخشنامه ای را به کلیه مدارس شهر تهران ابلاغ کرده است.
وی افزود: براساس این بخشنامه، اخذ وجه از اولیای دانش آموزان به عنوان هوشمندسازی کلاس های درس اعم از اختیاری و اجباری ممنوع است.
سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه هرگونه برنامه ریزی در راستای تجهیز مدارس و سیستم های هوشمند آموزشی صرفا از طریق اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران براساس اولویت بندی از محل اعتبارات دولتی انجام خواهد شد، گفت: تفکیک دانش آموزان در کلاس های هوشمند و غیرهوشمند با مبنا قرار دادن مشارکت اولیا هرگز وجاهت قانونی نداشته و ممنوع است.
ثقفی ادامه داد: براساس این بخشنامه، چنانچه تاکنون مدارس برخی از کلاس های خود را به تجهیزات هوشمند مجهز کرده اند، مدیران مدارس موظفند که ترتیبی اتخاذ کنند تا همه دانش آموزان مدرسه به صورت نوبتی و چرخشی با رعایت فرصت برابر از مزایای این امکانات بهره مند شوند.وی اعلام کرد: با توجه به آثار زیانبار رعایت موارد فوق در صورت احراز هرگونه تخلف و نقض مقررات فرد متخلف از سمت خود عزل و نسبت به ارسال پرونده تخلفاتش به هیات رسیدگی به تخلفات اداری و مراجع قضایی ذی ربط اقدام خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :