آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60341
تاریخ انتشار : 7 مهر 1393 11:5
تعداد بازدید : 767

دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور:

وزارت صنعت از شرکت‎های حوزه افتا حمایت کند

دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور حین بازدید از غرفه شرکت های حاضر در اولین نمایشگاه امنیت سایبری ایران تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت، باید صنعت فناوری اطلاعات را جزو صنایع گزینشی و استراتژیک قرار دهد.
روابط عمومی نصر کشور- محمدحسین پاشنه طلا با بیان اینکه یکی از استراتژي های اثربخش سازمان نصر برای رونق صنعت و صنف فناوری اطلاعات ایران، برپایی نمایشگاه های تخصصی است؛ عنوان کرد: تنوع فعالیت های حوزه فناوری اطلاعات ایجاب می کند برگزاری نمایشگاه های تخصصی با موضوع خاص در کشور رواج پیدا کند تا بخش تقاضا بتواند منسجم تر، متمرکزتر و با اثربخشی بالاتری به عرضه کنندگان مورد نظر خود دسترسی پیدا کند.
وی افزود: سازمان نظام صنفی اعتقاد دارد در نمایشگاه های تخصصی نتیجه بهتری عاید طرفین عرضه و تقاضا خواهد شد و با قاطعیت از برگزاری چنین نمایشگاه هایی حمایت خواهد کرد.
پاشنه طلا با بیان اینکه مساله امینت اطلاعات، یکی از مهم ترین مسایلی است که در تمام کشورهای دنیا مورد توجه است؛ افزود: لازم است ارکان حاکمیت به فراخور مسوولیت و توان خود از شرکت های فعال در این بخش حمایت ویژه به عمل آورند.
دبیر کل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور همچنین گفت: براساس مصوبه هیات وزیران، لازم است وزارتخانه های ذی ربط از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت از شرکت های حوزه افتا به گونه ای حمایت کنند که 80 درصد نیاز بازار داخل، از طریق محصولات و خدمات امنیتی بومی تامین شود. او افزود: جای تاسف است که این مصوبه مورد توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار نگرفته است و شرکت های فناوری اطلاعات به ویژه شرکت های حوزه امنیت فناوری اطلاعات زیر چتر حمایتی قرار ندارند.او ابراز امیدواری کرد: همان قدر که صنعت خودرو مورد توجه وزیر محترم صنعت قرار دارد، صنعت فناوری اطلاعات که از حیث راهبردی بودن و از لحاظ ایجاد ارزش افزوده اقتصادی در همه جای دنیا در کانون توجه قرار دارد، در کشور ما نیز مورد توجه جدی تری قرار گیرد. او با بیان اینکه پروژه عظیم کارت هوشمند سوخت با درایت آقای نعمت زاده عملیاتی شد، افزود: طبق صحبت هایی که از قبل با ایشان داشته ام از وقوف ایشان به اهمیت این صنعت آگاهم و امیدوارم دستور ویژه ایشان موجب حمایت های آشکارتری از این صنعت شود و ما در بزرگ ترین جامعه مدنی حوزه فناوری اطلاعات ایران نیز آماده کمک در ابعاد فنی و مدیریتی به این وزارتخانه هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :