آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6034
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1390 1:13
تعداد بازدید : 499

با هدف افزایش کیفیت خدمات دولت الکترونیکی

سازمان های متقاضی بر اساس مدل جايزه ملي کيفيت ICT ارزیابی می شوند

مدير عامل شرکت ارتباطات زيرساخت و دبير شوراي سياستگذاري جايزه ملي کيفيت گفت: جايزه ملي کيفيت ICT به عنوان ابزار تشويقي در راستاي افزايش کيفيت خدمات دولت الکترونيکي به مردم و ارتقاي رضايت مندي مشترکان است.

ایسنا- محمود خسروي، با بيان اين مطلب گفت: کيفيت و مديريت از جمله عوامل اصلي توانمندي در رقابت‌هاي جهاني محسوب مي‌شود که ارتقاي سطح کيفيت در خدمات دولت الکترونيکي را به همراه دارد.
وي افزود: هدف از برگزاري اين جايزه، ارتقاي کيفيت خدمات و محصولات اين بخش مطابق با نيازهاي ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي است که اين مهم از طريق به‌کارگيري مدل بومي کيفيت توسط تمامي سازمان‌هاي دولتي و خصوصي فعال در اين حوزه محقق مي‌شود.
وی با بيان اينکه برگزاري اين جايزه به تصويب شوراي معاونان وزارت ارتباطات رسيده است، گفت: مدل برگزاري اين جايزه توسط کارشناساني از بخش خصوصي و دولتي و با رويکرد نوآوري و يادگيري برمبناي رضايت مشتريان طراحي و نهايي شده است. خسروي گفت: بر همين اساس، وزير ارتباطات، رييس شوراي سياست‌گذاري اين جايزه است و رييس سازمان ملي استاندارد ايران، رييس سازمان تنظيم مقررات و رييس هيات مديره انجمن مديريت کيفيت ايران به عنوان اعضاي اين شورا محسوب مي‌شوند.
مدير عامل شرکت ارتباطات زيرساخت با اشاره به فرآيند ارزيابي جايزه ملي کيفيت ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: سازمان‌هاي داوطلب با استفاده از اين مدل به ارزيابي وضعيت خود پرداخته و در قالب فرآيند خوداظهاري شرايط را برای ارزيابي ارزيابان مستقل در دبيرخانه، جايزه فراهم مي‌کنند. وي با بیان اينکه کميته ارزيابي و آموزش جايزه ملي کيفيت ارتباطات و فناوري اطلاعات با هدف ارتقاي سطح دانش کاربردي مدل در سازمان‌هاي متقاضي و انجام ارزيابي‌هاي دقيق و بي‌طرفانه تشکيل شده است، تاکيد کرد: برنامه‌ريزي و اجراي دوره‌هاي آموزشي موردنياز مدل جايزه ملي کيفيت ارتباطات و فناوري اطلاعات براي سازمان‌هاي متقاضي، طراحي و صحه‌گذاري دوره‌هاي آموزشي مورد نياز مدل جايزه، ارزيابي و انتخاب ارزيابان صاحب صلاحيت و اخلاق‌مدار و برنامه‌ريزي انجام ارزيابي‌ها از جمله مهم‌ترين مسووليت‌هاي اين کميته محسوب مي‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :