آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6032
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1390 1:5
تعداد بازدید : 626

با برگزاری نخستین همایش ملی "دفاع سایبری"

امنیت سامانه كنترل صنعتی زیر ساخت های حیاتی كشور بررسی می شود

دبیر علمی نخستین همایش ملی "دفاع سایبری" از برگزاری این همایش در روزهای 29 و 30 بهمن ماه سال جاری خبر داد و گفت: در این همایش آخرین اطلاعات علمی حوزه سایبر ارایه می شود.

فناوران-  دكتر سعید قاضی مغربی در نشست خبری نخستین همایش ملی "دفاع سایبری" كه در جهاد دانشگاهی برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: یكی از اهداف این همایش تبیین فضای سایبر و تهدیدات ناشی از آن است. گردهمایی و نشست‌های تخصصی در فضای سایبر در دانشگاه و مراكز نظامی برگزار شده است و امسال این همایش در سطح ملی و كشوری برگزار خواهد شد.
قاضی مغربی ادامه داد: در این همایش ویژگی فنی و فضای سایبر مورد بررسی قرار نمی‌گیرد و ویرگی‌های مدیریتی از جنبه حقوقی و اجتماعی و نظارت و كنترل فضای سایبر بررسی خواهد شد.
به گفته وی در این همایش 23 حمایت كننده مالی و بیش از 60 سازمان، نهاد و وزارتخانه همكاری گسترده‌ای با جهاد دانشگاهی دارند و نقطه نظرات و ایده‌های خود را درباره فضای سایبر برای همایش ارسال كرده‌اند.
وی خاطرنشان كرد: 70 مقاله علمی برای این همایش ارسال شده است كه 29 مقاله آن تایید شده و 23 مقاله به صورت سخنرانی علمی خواهد بود و 6 مقاله به چاپ خواهد رسید.
معاون پژوهش و فناروی جهاد دانشگاهی افزود: این همایش شامل سه كارگاه آموزشی با عناوین "امنیت سامانه كنترل صنعتی زیر ساخت‌های حیاتی كشور، مروری بر آسیب پذیرهای برنامه‌های كاربردی تحت وب، طراحی و پیاده سازی ویروس لمس كننده فایل ماكروسافت" خواهد بود و آخرین مطالب علمی در خصوص حوزه سایبر را به مخاطبان عرضه خواهد كرد.
وی گفت: همچنین چهار نشست تخصصی با عناوینی چون "نشست تخصصی در فضای سایبر، رسانه‌های مجازی و تهدیدات سایبری با هدایت راهبردی، بررسی نحوه اجرایی شدن سیاست‌های كلی نظامی درباره سند راهبردی امنیت فضایی تولید و تبادل اطلاعات (افتا) و نشست تخصصی رسانه اجتماعی و دفاع سایبری" در این همایش برگزار می‌شود.
قاضی مغربی ادامه داد: حضور 20 شركت فعال در فضای سایبر و ارایه محصولات این شركت‌ها در این همایش از برنامه‌های جنبی دیگری است كه ارایه می‌شود.
وی گفت: با توجه به هزینه هنگفتی كه امروزه در جهان برای دفاع سایبری هزینه می‌شود این نوع دفاع در جهان جایگاه خاصی
پیدا كرده است.
این همایش به همت پژوهشكده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاددانشگاهی و سازمان پدافند غیرعامل كشور برگزار می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :