آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6029
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1390 0:55
تعداد بازدید : 521

بازداشت عامل انتشار عکس خصوصي بازيگران

رییس پلیس فتای گیلان از دستگیری عامل انتشار اینترنتی تصاویر خصوصی بازیگران زن ایرانی در رشت خبر داد.

روابط عمومی پلیس فتا- ایرج محمدخانی در جلسه نیروی انتظامی استان با اشاره به چگونگی دستگیری فرد مذکور گفت: در راستای اهداف پلیس فتا و برقراری آرامش و امنیت هموطنان در فضای مجازی، کارشناسان این پلیس با رصد فضای سایبری متوجه شدند فردی اقدام به انتشار تصاویر شخصی چند نفر از بازیگران زن ایرانی کرده و موجب هتک حیثیت آنان شده است.
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی گیلان افزود: با کسب اطلاعات به دست آمده و تلاش بی‌وقفه کارشناسان پلیس فتا، متهم که جوانی ۲۵ ساله بود شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی طی یک عملیات در رشت دستگیر شد.
وی با بیان اینکه متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شد، به کاربران اینترنتی توصیه کرد تا اطلاعات محرمانه، عکس‌ها و ویدیوهای شخصی و خانوادگی خود را روی گوشی تلفن همراه و رایانه نگهداری نکنند.
محمدخانی خاطرنشان کرد: کاربران هنگام خرابی گوشی تلفن همراه و رایانه خود حتی‌الامکان پس از تخلیه کامل اطلاعات و محتواهای موجود در آن، برای تعمیر به تعمیرکاران مجرب و قابل اعتماد مراجعه کنند.
وی تصریح کرد: کاربران اینترنتی توجه داشته باشند جاسوس افزارها در رایانه‌ها به دنبال اطلاعات حساس بوده و ضرورت دارد کاربران، نرم‌افزارهای امنیتی را برای کاهش آسیب به کار گیرند.
رییس پلیس فتای گیلان، به افرادی که حریم خصوصی شهروندان را در فضای مجازی به مخاطره می‌اندازند هشدار داد.
وی یادآور شد: پلیس فتا با اینگونه هنجارشکنان برخورد جدی قاطع و قانونی می‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :