آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60276
تاریخ انتشار : 6 مهر 1393 12:21
تعداد بازدید : 730

مدیرعامل شرکت « پیشگامان کی‌پاد» :

برای انتقال دانش فنی آنتی ویروس های eScan توافق کرده ایم

مدیرعامل پیشگامان کی پاد گفت: در تلاش برای انتقال دانش فنی محصولات eScan به ایران هستیم.
فناوران- محمد علی عاقلی در نمایشگاه امنیت سایبری ایران به خبرنگار ما گفت: شرکت پیشگامان کی پاد فعالیت خود را در سال 84 آغاز کرد و در این مدتب یشتر به ارایه سرویس های امنیت شبکه و اطلاعات پرداخته ایم.
وی افزود: برای مثال مجوز نما را از سازمان فناوری اطلاعات دریافت کرده ایم و پروژه های زیادی را در زمینه پیاده سازی مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) اجرا کرده ایم.
مدیرعامل پیشگامان کی پاد گفت: همچنین در زمینه تست نفوذ پذیری های اپلیکیشن های تحت وب، طراحی مراکز داده و SOC فعالیت می کنیم. همچنین چندماهی است نمایندگی انحصاری محصولات eScan را گرفته و این آنتی ویروس هندی را به بازار ایران عرضه کرده ایم.
عاقلی در مورد محصولات eScan توضیح داد: این شرکت 28 محصول از نسخه های اندروییدی ویژه موبایل و تبلت گرفته تا نسخه های خانگی و تحت شبکه دارد و همه این محصولات را به بازار عرضه می کنیم.
وی گفت: علاوه بر رنکینگ خوب این محصول، قدرت و سرعت بالا و امکانات مشابهی که دیگر آنتی ویروس ها دارند، خوشبختانه توانسته ایم چند امتیاز خوب را از شرکت MicroWorld به عنوان تولید کننده اصلی محصولات eScan دریافت کنیم.
مدیرعامل پیشگامان کی پاد در مورد این امتیازات توضیح داد: با توافق انجام شده، اکنون ما تنها آنتی ویروسی هستیم که رسما در ایران آپدیت سرور دارد. این سیستم بر بستر راینش ابری است و مشتریان به هر سروری که نزدیک تر باشند، از آن طریق نرم افزارشان به روز رسانی می شود.
عاقلی افزود: امتیاز دوم این است که زبان فارسی، به عنوان بیست و یکمین زبان آنتی ویروس های eScan، به آن افزوده می شود. اکنون نسخه بتای محصول فارسی شده در حال آزمایش و ویرایش است و تا پایان سال جاری میلادی، تکمیل خواهد شد.
وی گفت: توافق مهم دیگر هم این است که بخشی از محصول در ایران توسعه و ارتقا یابد که هدف ما از این کار انتقال دانش فنی است. توافقات کلی بر روی این موضوع صورت گرفته و بر روی جزییات نیز به زودی توافق می شود.
عاقلی گفت: برنامه های زیادی برای کار روی eScan داریم. به ویژه این که بحث انتقال دانش مطرح است و تیم پشتیبانی قوی نیز در اختیار داریم و در نتیجه فکر می کنیم این محصول جایگاه بسیاری خوبی در میان سازمان های ایرانی به دست آورد. علاوه بر این مکاتباتی هم با با شورای عالی فضای مجازی و سازمان فناوری اطلاعات داشته ایم تا آنها نیز از بحث انتقال دانش فنی حمایت کنند.
مدیرعامل پیشگامان کی پاد  در مورد جایگاه eScan در مقایسه با دیگر آنتی ویروس ها گفت: قبلا به صروت کلی آنتی ویروس ها را رتبه بندی می کردند، اما اکنون 7 ماژول مختلف را تست می کنند. در مجموع این تست ها، eScan در میان 5 آنتی ویروس برتر دنیاست. اما به طور خاص در گزارش 6 ماه نخست Av-Test از آن جا که این آنتی ویروس از یک تکنولوژی خاص و منحصر به فرد استفاده می کند و آنالیز را به جای لایه اپلیکیشن، در چند لایه پایین تر انجام می دهد در زمینه Performance رتبه نخست را به دست آورد. همچنین در ماژول شناسایی ویروس های ناشناخته  هم رتبه یک را داشته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :