آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60272
تاریخ انتشار : 6 مهر 1393 12:18
تعداد بازدید : 772

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران:

نمایشگاه های تخصصی نرم افزار و شبکه برگزار می شود

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران گفت: برگزاری نمایشگاه های تخصصی فناوری اطلاعات به عنوان راهکاری برای توسعه کسب و کار به طور جدی در سازمان پیگیری می شود.
فناوران- آزاده داننده در سخنرانی افتتاحیه نمایشگاه امنیت سایبری ایران افزود: بحث توجه به نمایشگاه های عمومی مانند الکامپ و یا تخصصی مانند این نمایشگاه همواره در سازمان وجود داشته است و هرکدام قوت ها و کاستی هایی دارد. با این حال ما معتقدیم نمایشگاه های تخصصی فضای بسیار خوبی را برای تامین کنندگان و مشتریان بالقوه و بالفعل فراهم می کند و از این رو برگزاری این نمایشگاه ها پیگیری خواهد شد.
وی افزود: در همین راستا برگزاری نمایشگاه های تخصصی در حوزه های نرم افزار و شبکه نیز در دستور کار کمیسیون های مربوطه قرار دارد و حداکثر تا 6 ماه دوم سال آینده نخستین دوره این نمایشگاه ها برگزار خواهد شد.
رییس سازمان نصر تهران با بیان این که برگزاری سالانه نمایشگاه امنیت سایبری ایران می تواند آن را تبدیل به یک برند معتبر کند افزود: حضور بیش از 30 شرکت معتبر در حوزه امنیت فناوری اطلاعات برای سال نخست برگزاری قابل قبول است.
داننده گفت: این نمایشگاه با همت کمیسیون افتا شکل گرفته است. اعضای کمیسیون مدت زیادی بر روی برگزاری این نمایشگاه مطالعه کرده و چندین بار پیشنهاد آن برای تصویب به هیات مدیره آمده است و خوشحالیم اکنون شاهد نخستین نمایشگاه تخصصی صنف فناوری اطلاعات هستیم.
تلاش برای رسیدن به امنیت ملی
رییس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران نیز در این مراسم گفت: نمایشگاه امنیت سایبری ایران حاصل یک سال مطالعه و کار مداوم این کمیسیون است.
بهناز آریا گفت: کمیسیون افتا موارد مختلفی را در طول دوران فعالیت خود پیگیری کرده است که از جمله آن تعامل با سازمان های دولتی، بهبود فضای کسب و کار، تلاش برای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی و تدوین تعرفه خدمات امنیت اطلاعات بوده است.
وی افزود: در جهت افزایش آگاهی در مورد امنیت فناوری اطلاعات، سری سمینارهای آشنایی با حضور نمایندگان سازمان های خصوصی و دولتی برگزار شد.
رییس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران با بیان این که اعضای کمیسیون از ابتدا بر لزوم برگزاری نمایشگاه تخصصی در این حوزه تاکید داشتند گفت: الکامپ در جای خود نمایشگاه مهمی است. اما دنیا به سمت برگزاری نمایشگاه های تخصصی می رود و ما نیز خلا وجود این نمایشگاه را احساس می کردیم.
وی افزود: یک سال پیش کارگروه نمایشگاه زیر نظر کمیسیون تشکیل شد و به بررسی فرصت ها و تهدیدهای برگزاری نمایشگاه تخصصی در این حوزه پرداخت.
آریا گفت: این نمایشگاه در 3 محور محصولات امنیتی داخلی و خارجی، خدمات و سرویس های مرتبط با افتا و آگاهی رسانی و آموزش برنامه ریزی شد و خوشحالیم که در هر سه محور، شاهد حضور شرکت ها هستیم.
رییس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران با بیان این که در حاشیه این نمایشگاه 7 کارگاه آموزشی نیز برگزار می شود گفت: شیوه برگزاری این کارگاه ها هم به صورت سخنرانی و هم پنل خواهد بود تا فضایی برای پرسش و پاسخ و صحبت در مورد نیازمندی ها و توانایی ها فراهم آید.
آریا گفت: این نمایشگاه نمونه موفقی از کار تیمی فراشرکتی و کار صنفی است و شاید علاوه بر نفس برگزاری نمایشگاه، مهم ترین دستاورد همین فعالیت صنفی منسجم و ساختار یافته است.
وی افزود: از جانب تمام شرکت های حاضر در این نمایشگاه اعلام می کنم که تمام تلاش بخش خصوصی، رسیدن به امنیت کامل ملی است و به عنوان بازوی اجرایی دولت، تمام توان خود را برای رسیدن به این موضوع به کار خواهیم بست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :