آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60271
تاریخ انتشار : 6 مهر 1393 12:17
تعداد بازدید : 594

رییس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران:

آشنایی سازمان های دولتی با امنیت سایبری موجب رونق کسب و کار می‎شود

رییس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران با بیان اینکه دغدغه‏های امنیتی سازمان های دولتی نسبت به قبل افزایش یافته است اما کماکان باید در این زمینه فرهنگ‎سازی شود، گفت: برگزاری نمایشگاه، سمینار و کارگاه‎های تخصصی در حوزه امنیت سایبری به فرهنگ‎سازی شتاب بیشتری می‎دهد و این امر مهم یکی از ماموریت‎های کمیسیون افتا در این دوره بوده است.

 فناوران- بهناز آریا در خصوص افزایش اهمیت امنیت سایبری در کشور گفت: با توجه به اینکه بخشی از کار ما آموزش است این رشد را به وضوح می‎بینم. در واقع درخواست‎ها برای دریافت خدمات امنیتی نسبت به قبل بسیار بیشتر شده است.
وی افزود: در عین حال سازمان‎های دولتی و خصوصی به دنبال ایجاد مرکز واکنش‎های  هماهنگی رخداد هستند تا بتوانند در مقابل رویدادهای امنیتی پاسخو باشند.آریا تاکید کرد: این حد رشد امنیت سایبری در کشور کافی نیست و باید در این خصوص فرهنگ‎سازی بیشتری کنیم.وی با بیان اینکه فرهنگ‎سازی نیاز به زمان دارد و کاری طولانی مدت است، گفت: هرچقدر سازمان‎های دولتی با مقوله امنیت سایبری بیشتر آشنا شوند، موجب رونق کسب و کار فعالان این حوزه می‎شود.

برگزاری سمینارهای سری آشنایی در نمایشگاه
رییس کمیسیون افتای نصر تهران در خصوص فعالیت کمیسیون در دور سوم هیات مدیره گفت: در این دوره بیشتر تمرکز کمیسیون روی فرهنگ سازی امنیت سایبری بود و در این راستا سمینارهای سری آشنایی را برگزار کردیم که بسیار مورد توجه سازمان‎های دولتی قرار گرفت.وی افزود: برگزاری سمینار در جهت آشنایی سازمان‎ها با بحث امنیت سایبری جزو کارهای کمیسیون ثبت شده است و در دوره‎های بعد نیز ادامه پیدا می‎کند.
وی همچنین گفت: کارگا ه های جانبی با طرح موضوعات روز امنیت اطلاعات و سمینارهای سری آشنایی کمیسیون افتا در نمایشگاه امنیت سایبری نیز برگزار می شود.
آریا تاکید کرد: علاوه بر افزایش سطح دانش و آگاهی در زمینه امنیت اطلاعات، کمیسیون افتا فراهم کردن فضای بهبود کسب و کار و معرفی توانمندی های اعضا را نیز در دستور کار خود دارد که برگزاری نمایشگاه می تواند در این راه کمک خوبی باشد.
وی تاکید کرد: بخش خصوصی تمایلش این است که بازوی اجرایی کشور باشد تا به اهداف امنیتی برسد.
وی افزود: هنگامی که نمایشگاه برگزار می شود می توان نیاز مخاطب را شناسایی  و برای آن راه حل ارایه داد.

سالن حجاب بهترین گزینه
رییس کمیسیون افتای نصر تهران در مورد دلیل انتخاب سالن حجاب برای برگزاری نمایشگاه گفت: مساله اصلی ما برای برگزاری نمایشگاه هزینه بود و باید مکانی را انتخاب می کردیم که بتوانیم هزینه های آن را پوشش دهیم.
وی افزود: عملا برای اولین دوره برگزاری نمایشگاه انتظار کسب درآمد نداریم و بیشتر می خواهیم برندسازی کنیم.
آریا افزود: مساله بعدی برگزاری کارگاه های آموزشی است که سالن حجاب فضای ویژه ای برای این امر دارد. درحالی که به طور مثال برج میلاد از این انسجام برخوردار نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :