آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60269
تاریخ انتشار : 6 مهر 1393 12:15
تعداد بازدید : 794

توقعات از نمایشگاه امنیت سایبری

نخستین ها همیشه قرار نیست به تمام انتظارات پاسخ دهند. به همین جهت از نمایشگاه امنیت سایبری ایران، هم از بابت نخستین بودن و هم از بابت تجربه جدید صنف فناوری اطلاعات کشور در برگزاری نمایشگاه های تخصصی، توقع زیادی نمی رود و مسلما چنین رویدادهایی برای رسیدن به سطح ایده آل به 3 تا 5 سال زمان و فرصت نیاز دارد.

علی اصلان شهلا

اما برگزارکنندگان و متولیان این نمایشگاه، افراد پرسابقه صنفی هستند که اتفاقا در زمینه برگزاری نمایشگاه هم کم تجربه نیستند و البته همواره از منتقدان برگزاری نمایشگاه های ضعیف در ایران بوده اند. بنابراین از این گروه انتظار می رود رویه های حرفه ای را در کار نمایشگاهی به کار گیرند.
نخستین نکته این است که واقعا نمایشگاه امنیت سایبری ایران، تخصصی برگزار شود. همین ماه گذشته بود که نمایشگاه رسانه های دیجیتال با سر و صدای زیادی برگزار شد اما به اسم رسانه های دیجیتال، سخت افزار و لپ تاپ و محصولات دیگر هم به نمایشگاه آمده بودند. خوشبختانه متولیان نمایشگاه امنیت سایبری ایران در این مورد سربلندند و واقعا شرکت های حاضر در نمایشگاه، از فعالان حوزه امنیت فناوری اطلاعات هستند.نکته بعدی در مورد نحوه اطلاع رسانی است که به نظر می رسد انتشار اخبار در رسانه ها در روزهای گذشته و اطلاع رسانی به متخصصان این حوزه از طریق ایمیل و پیامک، تا حدودی، بار اطلاع رسانی برگزاری نمایشگاه را به دوش کشیده است اما همچنان این موضوع جای کار دارد و برای دوره های بعدی باید تقویت شود.
نکته دیگر شفافیت مالی و همچنین شفافیت جانمایی هاست که به نظر می رسد شرکت های حاضر در نمایشگاه از این بابت راضیند و ارزی-ریالی نبودن قیمت غرفه ها و شفافیت در زمینه جانمایی، جای گله ای باقی نگذاشته است.نکته بعدی برگزاری 7 کارگاه آموزشی در این نمایشگاه است که به نظر می رسد فرصت خوبی برای فرهنگ سازی و افزایش آگاهی مصرف کنندگان است. با این حال باید دید کیفیت برگزاری این کارگاه ها در روزهای آینده به چه نحو خواهد بود.
دست آخر این که ارایه گزارش مستند و پایانی از نمایشگاه در مورد میزان مشارکت کنندگان، دستاوردها، نقاط قوت و ضعف و اعلام برنامه عملی برای برگزاری دوره بعد و پیگیری آن از همین حالا، می تواند کیفیت کار برگزاری را به حد مناسبی ارتقا دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :