آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60257
تاریخ انتشار : 6 مهر 1393 12:7
تعداد بازدید : 931

خم شدن آیفون اپل را به دردسر انداخت

در طول چند روز گذشته اخبار زیادی مبنی بر خم شدن گوشی آیفون و اعتراض کاربران در این باره منتشر شده و اپل شدیدا تحت فشار رسانه ها، شبکه های اجتماعی و ابراز نگرانی کاربران قرار گرفته است.
فناوران- بر این اساس اپل بیانیه ای صادر و اعلام کرده کاربرانی که گوشی آیفون شان خم می شود می توانند به فروشگاه های اپل مراجعه کرده و گوشی خود را تعویض کنند.
ظاهرا اقدام اپل در راستای تعویض گوشی های آیفون 6 هم نتوانست از استرس کاربران بکاهد. بر این اساس، مدیر ارشد بازاریابی اپل اعلام کرده، احتمال خم شدن آیفون ۶ در شرایط استفاده عادی به ندرت صورت می گیرد، بنابراین خیلی جای نگرانی نیست.
از سوی دیگر اپل رسانه های مختلف را به آزمایشگاه کنترل کیفیت آیفون دعوت کرد تا از نزدیک شاهد تست آیفون باشند.
با این حال اپل باز هم به همه مشتریانش اعلام کرده اگر هر مشکلی برای آیفون شان پیش بیاید، به مرکز خدمات اپل مراجعه کرد تا کارشناسان اپل، محصول را بررسی کنند و در صورت خم شدن تعویض خواهد شد. با این حال اخبار مربوط به خم شدن آيفون باعث شد که در طول یک روز سهام اپل با سقوط مواجه شود.
با وجود سر و صداهای بسیاری که پیرامون این موضوع به پا شد، اپل می گوید که تا به حال فقط 9 شکایت در ارتباط با ضعیف بودن بدنه این گوشی توسط مشتریان در سیستم های ما ثبت شده است.
در همین راستا اپل اعلام کرده البته نمی دانیم از همین تعداد هم چند نفر تحت تاثیر سر و صداهای فضای مجازی قرار گرفته و در نهایت ترغیب شده اند که گوشی خود را بفشارند تا ببینند قابلیت تا شدن دارد یا خیر.
اپل با بیان اینکه ما درصدد توسعه محصولی با این قابلیت نبوده ایم، گفته است که آیفون های جدید از آلومینیوم ساخته شده اند اما به اندازه ای روی آن ها کار شده که در برابر شرایط نرمال مقاوم بوده و تغییر شکلی ندهند.
با این حال برای جایگزینی آیفون های خم شده، قطعا باید تجدید ساختاری در شرایط وارانتی بخش خدمات پس از فروش صورت گیرد.
از دو میلیون گوشی آیفون 6 پلاس توزیع شده در جهان تاکنون 9 مورد تاخوردگی گوشی گزارش شده و گفته شده که این امر به دلیل خطای کاربر گزارش شده است.
خبرگزاری ایسنا نیز در این باره نوشت؛ علیرضا خراسانی،کارمند شرکت اپل در بخش سخت افزار در وبلاگ خود نوشت: غوغای اپل در عرضه ظریف ترین، بادوام ترین، شیک ترین و فنی ترین گوشی های هوشمند بر کسی پوشیده نیست و عرضه دو گوشی آیفون 6 و 6 پلاس و رکورد فروش تاریخی این گوشی ها باعث شده تا حاسدان کوتوله دست از سر این شرکت بی بدیل که فناوری اش چند سال جلوتر از سایر شرکت هاست
برندارند!
به همین خاطر اپل با دعوت از صدها خبرنگار برای بازدید از بخش تست گوشی های خود قبل از ورود به بازار سعی کرده این اطمینان را به کاربران بدهد که محصولاتش همچنان باکیفیت هستند.
به گفته وی، سرقت ایده های اپل توسط مهندسان کره ای شاغل در پروژه مشترک با اپل به صورت Industrial espionage برای تولید گوشی های هوشمند بر کسی پوشیده نیست و هنوز هم دعواهای حقوقی و گناهکار شناخته شدن سامسونگ در این زمینه شاهدی بر این مدعاست اما عرضه «گلابی» جلوی فروشگاه های اپل در روز توزیع آیفون 6 که نشانه بی اخلاقی عده ای عقده ای چشم بادامی است و بعد پایین آمدن سهام سامسونگ بعد از زدن رکورد تاریخی پیش فروش آیفون 6 اپل تبدیل به تودهنی خود سامسونگی ها به خودشان شد که حالا مجبورند 500 کارمند بخش تولید گوشی خود را به سایر بخش های تولید لوازم خانگی بفرستد تا بحران سهام را در کمپانی خود لاپوشانی کند. اما داستان مضحک تاخوردن آیفون 6 پلاس شانتاژ کوتاه مدتی است که بعدها با ادامه موفقیت های محصولات اپل به فراموشی سپرده می شود و حالا اپل با توضیح در مورد انجام 5 تست فنی بعد از تولید روی 15 هزار آیفون 6 پلاس ثابت کرده که 9 گوشی تاخورده در بین 2 میلیون گوشی فروخته شده 6 پلاس خطای کاربری بوده است که معاندان آن را در بوق و کرنا کرده تا حقارت های خود را در بازار جبران کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :