آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60255
تاریخ انتشار : 6 مهر 1393 12:5
تعداد بازدید : 647

نگرانی FBI از رمزگذاری گوشی های هوشمند

سازمان FBI نگرانی خود را درباره رمزگذاری روی گوشی های هوشمند اپل و گوگل اعلام کرده است.
موبنا- بر اساس گزارش FBI، با سیستم امنیتی جدیدی که شرکت های تولیدکننده گوشی روی تلفن های هوشمند قرار داده اند، قصد دارند دسترسی سریع یا به اصطلاح میانبر تروریست ها به محتوای گوشی های هوشمند در نتیجه کدگذاری این دستگاه ها را غیر ممکن کنند.
بر این اساس، سازمان FBI درباره دسترسی بیش از حد کاربران به محتواهای رمزگذاری اظهار نگرانی کرده است. هفته گذشته گوگل اعلام کرد که در نسخه بعدی آندرویید کدگذاری اطلاعات را اعمال می کند و اپل هم با عرضه نسخه 8 iOS اوایل ماه جاری رمزگذاری اطلاعات شخصی را با قراردادن رمز عبور برای کاربران آیفون و آیپد ممکن کرد. بر این اساس، سازمان FBI به شرکت های گوگل و اپل درباره کدگذاری جدید گوشی های هوشمند هشدار داده است.
بر این اساس نشریه واشنگتن پست هم در یک ستون در کدگذاری گوشی های موبایل اظهار نارضایتی کرد. در این روزنامه آمده است که کمپانی های تولیدکننده گوشی های هوشمند نباید ابزاری برای دسترسی هکرها و تروریست ها قرار دهند، اگرچه سرویس های جدید امنیتی اپل و گوگل امکان دسترسی هکرها به گوشی های هوشمند را غیرممکن می کند اما این سرویس ها مشکلات بزرگ تری را رقم می زنند. این تدابیر امنیتی جدید حتی امکان دسترسی قانونی مراجع قضایی را به اطلاعات گوشی های هوشمند غیر ممکن می کند بنابراین پلیس امکان دسترسی به اطلاعات حیاتی حتی با حکم قضایی را نخواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :