آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60245
تاریخ انتشار : 6 مهر 1393 11:58
تعداد بازدید : 503

چرا بعضی ها منحنی اش را دوست دارند

تلویزیون های خمیده در یک سال اخیر سر و صدای زیادی در حوزه لوازم صوتی و تصویری به پا کرده اند و شرکت های تولیدکننده، رقابتی سنگین برای تولید تلویزیون های منحنی مبتنی بر تکنولوژی های نوین تر با یکدیگر دارند.
فناوران- امااین تلویزیون ها دارای چه ویژگی های کاربردی هستند و اصلا هدف از تولید این نوع تلویزیون ها چه بوده است؟
بر اساس اعلام شرکت سامسونگ، یکی از تولیدکنندگان تلویزیون های منحنی،ایده طراحی و تولید محصولات خمیده به ویژه تلویزیون های دارای انحنا(Curved)،بازسازی فضای واقعی و درگیرکردن همه حواس است.
 یکی از ویژگی های مهم برای ایجاد این فضای واقعی، ارایه تصاویر با کیفیت بالاست.
بر اساس اعلام این شرکت، شفافیت، وضوح رنگ و عمق تصویر از ویژگی هایی است که صفحه نمایش UHD می تواند در کنار کنتراست بالا و کنترل انعکاس ایجاد کند.
همچنین تلویزیون های دارای انحنا که تصاویری با کیفیت UHD (یو اچ دی) پخش می کنند، وظیفه ای فراتر از ایجاد زیبایی محیطی به عهده دارند. این تولیدات با داشتن 50تا80درصد کنتراست، تصاویری با کیفیت تر از تلویزیون های تخت به نمایش می گذارند و علاوه بر کاهش انعکاس نور محیط در صفحه، منابع نوری را هم کنترل می کنند.
تلویزیون های Curved (دارای انحنا) درسال 2014 با بهینه ترین شعاع انحنا یعنی 4.2 متر ساخته شده اند که بیننده قادر باشد تمام جزئیات تصاویر را حتی از چهار گوشه صفحه نمایش مشاهده کند. درحالی که دیدن چنین جزئیاتی در تلویزیون های با صفحه مسطح امکان پذیر نیست.
 همچنین فاصله یکسان از چهار گوشه صفحه، بیشترین میزان کنتراست تصاویر رااز تمام نقاط تلویزیون برای بیننده خلق می کند. ویژگی خاص این محصولات، تلفیق دو فناوری خمیدگی و نمایش تصویر با کیفیت بالاست.
 آنچه در این تلویزیون برای بیننده جذاب است،طبیعی بودن تصاویر و رنگ هاست.انطباق خمیدگی صفحه با ساختار چشم و نوع دید انسان، به این موضوع کمک می کند که بیننده احساس کند جزیی از تصویر است. جالب است بدانید کابین هواپیماها نیز بر اساس همین شباهت طراحی شده است چرا که دید وسیع تر و وضوح بیشتری را برای بیننده ایجاد می کند و تماشاگران از هر نقطه ای می توانند تصاویر را کامل و واضح مشاهده کنند.
انتخاب طراحی خمیده در تلویزیون های جدید جدا از ایجاد یک فناوری نوین و پیشرفته، دلایل زیبایی شناسانه نیز دارد؛طراحی خمیده این تلویزیون ها در کنار دیگر اشیای تخت، جذابیت خاصی به فضا می بخشد وتجربه بصری آسان تری را برای بیننده فراهم می کند، گویی تماشاگر در عمق تصاویر احاطه شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :