آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60243
تاریخ انتشار : 6 مهر 1393 11:56
تعداد بازدید : 585

سامسونگ از بازار رایانه اروپا خارج شد

شرکت سامسونگ سرانجام تصمیم گرفت از بازار رایانه اروپا خارج شود و به فروش رایانه و لپ تاپ های خود در این منطقه پایان دهد.
ایتنا- مرکز خبری PC Advisor در تازه ترین گزارش خود توضیح داده است که سامسونگ برای همیشه از بازار رایانه اروپا خارج شده است.
این اقدام در حالی صورت می گیرد که فوریه گذشته شرکت سونی اعلام کرد برای همیشه به تولید رایانه های شخصی پایان داده است و واحد تولید رایانه های و لپ تاپ های خود موسوم به VAIO را به یک شرکت ژاپنی واگذار کرده است.
همچنین شرکت سامسونگ در نمایشگاه
 IFA 2014 که هفته گذشته در برلین آلمان برگزار شده بود از هیچ رایانه شخصی جدید رونمایی نکرد و آخرین محصولات رایانه ای سامسونگ در این زمینه دو نوت بوکAtiv Book 9 Plus و Ativ Book 9 Lite بود که از زمان معرفی آنها چندین ماه می گذرد.
سخنگوی شرکت سامسونگ در این مورد گفته است که سامسونگ همواره سعی کرده است به سرعت خود را با نیاز و درخواست های بازار هماهنگ کند و به همین دلیل و با توجه به کاهش فروش رایانه های شخصی در اروپا ما در اروپا به فروش رایانه های شخصی خود از جمله Chromebooks پایان می دهیم. به گفته وی، این تصمیم به صورت خاص برای این منطقه گرفته شده است و بنابراین روی دیگر مناطق جهان تاثیری برجا نمی گذارد
وی در ادامه گفت که ما همچنان به تلاش های خود برای ارزیابی بازارهای جهانی ادامه می دهیم و سازگاری های بیشتری را برای حضور در بازارهای روبه رشد رایانه ای در دیگر نقاط جهان انجام می دهیم.
در این زمینه بررسی ها نشان می دهد که طی چند سال اخیر فروش رایانه های شخصی در شرکت های مختلف کاهش یافته است.
بر همین اساس شرکت توشیبا نیز طراحی را به اجرا می رساند که به موجب آن تولید رایانه های شخصی خود را به میزان قابل ملاحظه کاهش می دهد و در مقابل قصد دارد بر تولید محصولات سازمانی تمرکز بیشتر داشته باشد. هنوز به درستی مشخص نشده است که تصمیم اخیر سامسونگ مبنی بر خروج از بازار رایانه ای اروپا باعث اخراج کارمندان این شرکت
خواهد شد یا نه.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :