آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60238
تاریخ انتشار : 6 مهر 1393 11:53
تعداد بازدید : 658

اعلام برنامه های هفته جهانی فضا

سازمان فضایی ایران همزمان با هفته جهانی فضا، 4 تا 10 اكتبر، طرح ها و ايده هاي جديد در امور فضايي را به نمایش می گذارد.
فناوران- مراسم هفته جهاني فضا از 12 تا 18 مهرماه جاري توسط سازمان فضایی ایران در سطح كشور برگزار خواهد شد.
سازمان ملل متحد بنا بر پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران، روزهاي 4 تا 10 اكتبر هر سال مقارن با 12 تا 18 مهرماه را به عنوان هفته جهاني فضا نامگذاري كرده است.
دليل تعيين اين تاريخ، بزرگداشت دو نقطه عطف در حوزه دسترسي به فضا است. 4 اكتبر 1957، تاريخ پرتاب اولين ماهواره ساخت بشر به فضا و روز 10 اكتبر 1967 نيز تاريخ امضاي قوانين مربوط به چگونگی فعاليت كشورها در حوزه كشف و بهره برداري صلح آميز از فضاي ماوراي جو از جمله ماه و ساير اجرام آسماني است.
از این رو در برنامه های این هفته، نقش فضا و کاربردهای فناوری فضایی در زندگی انسانها ، آموزش مردم راجع به فواید حاصل از فضا، رونق استفاده از فناوری فضایی در توسعه اقتصادی پایدار، جلب حمایت های عمومی برای برنامه های فضایی و تشویق کودکان برای فراگیری علوم فضایی مورد توجه قرار می گیرد.
با توجه به شعار امسال هفته جهانی فضا از سوی سازمان ملل متحد «فضا، راهنمای راه» که اشاره به کاربردهای فناوری فضایی دارد سازمان فضایی ایران برنامه هایی در حوزه کاربرد و برنامه های قابل استفاده برای عامه مردم مدنظر قرار داده است.
از جمله این برنامه ها بازديد از آسمان نما، برگزاري نمايشگاه هايي در زمينه فضا در مدارس، مسابقه نقاشي و مقاله نويسي، طراحی و ساخت ماكت، طرح ها و ايده هاي جديد در امور فضايي، جنگ فضا، مسابقه اعجاز قرآن و توزیع محصولات فرهنگي سازمان فضايي خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :