آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60232
تاریخ انتشار : 6 مهر 1393 11:49
تعداد بازدید : 625

شبکه ملی اطلاعات زیرمجموعه دولت الکترونیکی است

رییس سازمان فناوری اطلاعات تاکید کرد: شبکه ملی اطلاعات به عنوان بخشی از زیرساخت ارتباطی دولت الکترونیکی در نقشه راه دیده شده و اکنون مراحل نهایی آن در حال انجام است.
خبرگزاری فارس - نقشه راه دولت الکترونیکی با یک برنامه ریزی دو ساله برای فراهم شدن زیرساخت ها و ارایه خدمات الکترونیکی در هفته های گذشته به دستگاه هایی اجرایی ابلاغ شد؛ این نخستین باری است که بعد از گذشت 10 سال از طرح موضوع دولت الکترونیکی، سندی به عنوان نقشه راه با امضای رییس جمهور برای اجرا ابلاغ می شود.
پیش از این در قوانین و دستور العمل های مختلف بر الکترونیکی شدن خدمات تاکید شده بود اما هنوز دولت الکترونیکی محقق نشده و خدمات الکترونیکی به صورت جزیره ای و بدون پیوستگی منطقی به شهروندان ارایه می شود.نصراله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات در پاسخ به اینکه آیا در تدوین نقشه راه دولت الکترونیکی مراحلی که پیش از این طی شده و عدم اجرای قوانین مرتبط با آن آسیب شناسی شده است؟ گفت: این کار مستلزم این است که 8 سال گذشته را نقد کنیم؛ فعالیت هایی که در زمینه دولت الکترونیکی انجام شده بود در این 8 سال دچار خلل شده و الان در مرحله ای هستیم که باید بخشی از خلل را بپوشانیم و از پیشرفت هایی که وجود دارد در ترکیب بندی جدید بهره بگیریم تا فاصله ها جبران شود.
وی ادامه داد: برای رسیدن به دولت الکترونیکی در نقشه راه ابلاغی زمان بندی دو ساله در نظر گرفته شده است که حرکت در مسیر آن در پایان سال 94 خدمات الکترونیکی را به صورت نظام مند در اختیار شهروندان قرار خواهد داد.
جهانگرد در پاسخ به سوالی درباره منطق این زمان بندی گفت: زمان بندی در نقشه راه دولت الکترونیکی بر اساس کارشناسی انجام شده است و انتظار می رود با همت مجموعه نهادهای دولت است و پیگیری از سوی ما به طور کامل اجرا شود.
رییس سازمان فناوری اطلاعات همچنین در پاسخ به اینکه آیا بستر ارایه خدمات در دولت الکترونیکی، شبکه ملی اطلاعات خواهد بود هم تاکید کرد: شبکه ملی اطلاعات به عنوان بخشی از زیرساخت ارتباطی دولت الکترونیکی در نقشه راه دیده شده است. اکنون طراحی آن به صورت کامل انجام شده در حال اعلام به مراجع ذیربط است و مراحل نهایی آن در حال انجام است. در دولت الکترونیکی هم نگاشت شبکه ای و نگاشت خدماتی آن دیده شده و این دو به هم پیوند داده می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :