آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6007
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1390 9:39
تعداد بازدید : 325

الزام بانک ها به پرداخت وام 5 تا 10 میلیونی مشاغل خانگی

مدیر کل اعتبارت بانک مرکزی از الزام بانک ها به تامین منابع مالی طرح های مشاغل خانگی به مبلغ 5 و 10 میلیون تومان خبر داد.

روابط عمومی بانک مرکزی- سیدعلی میرمحمدصادقی در مورد تامین منابع مالی طرح مشاغل خانگی گفت: بانک مرکزی تامین منابع مالی طرح مشاغل خانگی را به بانک‌های کشور ابلاغ کرده است که براساس آن برای این طرح دو نوع اعتبار با سقف 5 میلیون تومان و 10 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با اشاره به جلسات متعدد شورای عالی اشتغال گفت: در این جلسات بر اجرای این طرح تاکید شده و در عین حال تامین منابع مالی آنها توسط بانک‌ها یک الزام است.
وی با بیان اینکه بانک‌ها موظف هستند تسهیلات مشاغل خانگی بپردازند، تصریح کرد: تا کنون اجرای این طرح‌ها اشتغالزایی مناسبی را در پی داشته است و می‌توان عملکرد اجرای آن را مثبت ارزیابی کرد. میرمحمدصادقی عنوان کرد: ما در اجرای مشاغل خانگی به دنبال توجیه اقتصادی نیستیم بلکه به دنبال ایجاد اشتغالزایی هستیم.
میرمحمدصادقی اعتبارت طرح مشاغل خانگی را جزو اعتبارات خرد دانست و گفت: اجرای طرح مشاغل خانگی در شهرستان‌ها اشتغالزایی خوبی را ایجاد کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :