آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6005
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1390 9:35
تعداد بازدید : 471

ساخت دستگاه تلفن همراه هوشمند دوستدار محیط زیست از جنس خیزران

تماسی هوشمند از دل طبیعت

یک دستگاه تلفن همراه هوشمند دوستدار محیط زیست به زودی وارد بازار چین و انگلیس می شود که با الهام از طبیعت و با چوب خیزران ساخته شده است.

مهر– تلفن‌های همراه هوشمند امروز به یکی از گسترده‌ترین محصولات دنیا تبدیل شده‌اند. حدود پنج میلیارد و 400 میلیون دستگاه موبایل در سراسر دنیا وجود دارد که در مقایسه با جمعیت 7 میلیاردی زمین رقمی‌ بسیار بالا را نشان می‌دهد.
در اینجا این سوال مطرح می‌شود که وقتی چرخه زندگی این محصولات به پایان می‌رسد به کجا می‌روند. درحقیقت، این دستگاه‌ها از طیف گسترده‌ای از مواد از پلاستیک تا مدارات داخلی تشکیل شده‌اند. این مواد به سختی در طبیعت تجزیه می‌شوند و فرآیندهای بازیافت آنها در بسیاری از کشورها به خوبی انجام نمی‌شود. به همین دلیل چالش جدید بازار موبایل استفاده از موادی است که دوستدار محیط زیست باشد.
در این راستا، به زودی یک تلفن همراه هوشمند وارد بازار می‌شود که از چوب خیزران (بامبو) ساخته شده است.
در سال 2007، جوانا وران، استاد میکروبیولوژی دانشگاه متروپولیتن منچستر، موفق به اختراع مدل اکولوژیکی تلفن همراهی برپایه چوب خیزران شد. این تلفن همراه مفهومی ‌همانند تمام تلفن‌های همراه مجهز به مرورگر اینترنت، پخش‌کننده MP3، دوربین دیجیتال، اتصال به بلوتوث و شبکه UMTS بود.
همچنین در سال 2009 یک دستگاه تلفن همراه دوستدارمحیط زیست طراحی شده بود که این مدل نیز تنها در حد یک طرح مفهومی ‌باقی ماند.
اکنون اسکات وودهاوس، دانشجوی دانشگاه "میدلسکس" در لندن دستگاهی به نام ADZero Bamboo Phone را معرفی کرده است.
این دستگاه که کاملا از چوب خیزران ساخته شده است محصول چهار سال مطالعه درباره مواد است. اکنون ADZero Bamboo Phone به تولید صنعتی رسیده است.
این دستگاه قرار است تا پایان سال جاری و در مرحله اول توزیع، در بازارهای چین و انگلیس عرضه شود.
کسانی که اولین نمونه‌های آزمایشی این تلفن همراه را در دست گرفته‌اند، در خصوص تجربه خود در استفاده از این دستگاه گفته‌اند که حس استفاده از یک دستگاه سازگار با لمس، مقاوم و بسیار سبک را داشته‌اند.
براساس گزارش RegHardware، با وجود اینکه نمایشگر این دستگاه بزرگ‌تر از "آی- فن 4S" است، به دلیل اینکه بامبو ماده‌ای سبک و بسیار مقاوم است این تلفن همراه هوشمند بسیار سبک‌تر از مدل جدید محصول اپل به نظر می‌رسد.
ADZero برپایه سیستم عامل آندرویید (احتمالا نسخه بستنی نانی) خواهد بود و بنابراین به پردازشگر پیشرفته‌ای مجهز است.
همچنین، دوربین با فلاش "ال. ای. دی" و نمایشگر لمسی از دیگر ویژگی‌های این موبایل چوبی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :