آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6004
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1390 9:34
تعداد بازدید : 425

درمان افسردگی با تلفن همراه

دانشمندان دانشکده پزشکی فینربرگ در دانشگاه نورث وسترن در حال ساخت گوشی تلفنی هستند که می تواند افسردگی کاربران را تشخیص دهد و با ارایه پیشنهاداتی مثل تماس با دوستان در مبارزه با افسردگی به آنها کمک کند.

همکاران سیستم- دانشمندان این دانشگاه هم‌اکنون تلاش می‌کنند با ساخت دستگاه‌های دیجیتالی مختلف با افسردگی و دیگر مشکلات روحی و روانی مقابله
کنند.
ساخت این گوشی نیز در واقع بخشی از تلاش آنها برای کمک فوری به کسانی است که دچار افسردگی هستند.
دانشمندان که این گوشی را موبیلایز (Mobilyze) نامیده‌اند با آزمایش آن متوجه شدند که در کاهش علایم افسردگی کاربر کارایی زیادی دارد.
این گوشی می‌تواند وضعیت روحی روانی کاربر را به کمک داده‌های به دست آمده از حسگرهای مختلفی که در آن تعبیه شده است تشخیص دهد.
موبیلایز با تجزیه و تحلیل موقعیت مکانی کاربر و میزان فعالیت‌های او می‌تواند علایم افسردگی او را تشخیص
 دهد.
این گوشی همچنین می‌تواند سبک زندگی کاربر را بشناسد و اگر احساس کند که کاربر دچار انزوا و گوشه‌گیری شده است، به او پیشنهاد می‌کند که با دوستانش تماس
 بگیرد.
دیوید مور، روانشناس و مدیر مرکز فناوری‌های مداخله رفتاری در دانشگاه نورث وسترن درباره این گوشی گفته است: معتقدیم که موبیلایز با تشویق افراد به افزایش رفتارهای لذت بخش و رضایت بخش می‌تواند روحیه افراد را تقویت کند.
 این گوشی می‌تواند باعث خلق بازخوردهای مثبت برای کاربر شود. وقتی کسی تشویق به دیدن دوستانش می‌شود، از این کار لذت می‌برد و می‌خواهد این کار را دوباره تکرار کند.
 اما منزوی شدن فرد در خانه نتیجه عکس دارد و باعث تنبل شدن فعالیت‌های مغزی فرد می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :