آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59986
تاریخ انتشار : 2 مهر 1393 11:54
تعداد بازدید : 500

کفش مناسب پای تان را چاپ کنید

یک شرکت نوپای سوئدی با نام Volumental با استفاده از دوربین دیجیتالی Realsense 3D اینتل فناوری ارایه کرده است که می تواند بدن انسان را به صورت سه بعدی اسکن کند و بر اساس آن به فرد کمک کند که بهترین پوشاک را برای خود خریداری کند.

ایتنا- هم اکنون نسخه مفهومی و اولیه از نرم افزار مذکور ارائه شده است که با نام Volume Voice شناخته می شود و هر بخش از بدن که نیاز باشد را به سرعت به صورت سه بعدی با کمک دوربین هوشمند Realsense 3D اسکن می کند و نتایج حاصل از آن را در قالب تصاویر سه بعدی روی لپ تاپ یا تبلت به نمایش می گذارد. شرکت Volumental فعالیت مذکور را مبتنی بر پلات فورم ویژه خود در فضای پردازش ابری انجام می دهد و با این اتفاق به هر فرد امکان می دهد کفش و البته دقیقا متناسب با فرم بدن خود را تولید کنند. در مثال این شرکت سوئدی آمده است که پس از اسکن سه بعدی پا ظرف چند ثانیه، کاربر می تواند کفشی را برای خود خریداری کند که دقیقا با معیارهای مربوط به پای او هم خوانی دارد و بیشترین لذت را می تواند از راه رفتن با آن ببرد.

این سیستم در "کنفرانس توسعه دهندگان اینتل"(IDF) در کالیفرنیا معرفی شده است و پیش بینی می شود که به زودی از آن در صنعت پوشاک استفاده شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :