آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59973
تاریخ انتشار : 2 مهر 1393 11:37
تعداد بازدید : 457

موبایل نیمی از مردم دنیا را آنلاین می کند

اتحادیه جهانی مخابرات پیش بینی کرده که تا سه سال آینده نیمی از مردم دنیا با استفاده از گوشی های هوشمند و تبلت به اینترنت دسترسی خواهند داشت.

موبنا- اتحادیه جهانی مخابرات رشد استفاده از فناوری را در سال های اخیر تا سه سال آینده پرسرعت ترین میزان رشد در تاریخ استفاده از فناوری توسط بشر اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، بیش از 40 درصد مردم دنیا هم اکنون به اینترنت دسترسی دارند و تعداد کسانی که از اینترنت استفاده می کنند از 2.3 میلیارد نفر در سال 2013 تا آخر سال 2014 به 2.9 میلیارد نفر می رسد.

گزارش ها حاکی است 2.3 میلیارد میلیارد نفر تا پایان سال جاری میلادی به پهنای باند موبایلی دسترسی خواهند داشت و پیش بینی می شود این رقم تا پنج سال آینده به 7.6 میلیارد نفر برسد.

آمارها نشان داده که بیش از 1.9 میلیارد نفر عضو شبکه های اجتماعی هستند و جمهوری کره بالاترین ضریب نفوذ پهنای باند خانگی را با 98 درصد دارد.

ضریب نفوذ پهنای باند ثابت در کشور سوییس هم بالاترین میزان را با 44 درصد دارد.

گزارش ها حاکی است که آمریکا نوزدهمین جایگاه را در تعداد کاربران آنلاین دارد و آلمان و استرالیا به ترتیب در جایگاه بعدی قرار دارند. اما انگلیس، ژاپن و کانادا به ترتیب جایگاه 12، 15 و 16 را به خود اختصاص داده اند.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :