آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59966
تاریخ انتشار : 2 مهر 1393 11:26
تعداد بازدید : 480

تاکید بخش خصوصی بر حل مشکل ویزا و موانع تجاری ایران و تایوان

یک هیات تجاری از کشور تایوان صبح روز گذشته به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران آمد و در ملاقات با یحیی آل‎اسحاق پیرامون تعاملات اقتصادی و بازرگانی دو کشور به رایزنی و گفت و گو نشستند.

روابط عمومی اتاق تهران- این هیات به نمایندگی از انجمن صادرکنندگان و واردکنندگان چین تایپه به تهران آمدند و اعضای آن در بخش‎های مختلف اقتصادی و صنعتی این کشور از جمله کالاهای ساختمانی، وسایل و ادوات الکترونیکی، کالاهای صنعتی و IT فعال هستند.

یحیی آل اسحاق در این ملاقات گفت: بخش عمده‎ای از روابط تجاری دو کشور به صورت غیرمستقیم و از طریق کشور امارات متحده عربی صورت می گیرد و به گفته وی اگر مناسبات بازرگانی دو طرف به شکل مستقیم درآید حجم مراودات افزایش خواهد یافت.

رییس اتاق تهران با تشریح نقاط قوت و ظرفیت صنعتی و تکنولوژیک ایران، توسعه همکاری‎های اقتصادی میان دو کشور را قابل پیشرفت دانست و علاوه بر آن تاکید کرد که بازار ایران در دوره کنونی برای بسیاری از کشورهای جهان جذاب و قابل دسترس‎تر از گذشته شده است.

وی یکی از مشکلات بر سر راه گسترش مناسبات اقتصادی دو کشور را سختگیری ها در مورد صدور روادید برای تجار و فعالان اقتصادی ایران عنوان کرد و خواستار رفع این مشکل از سوی طرف تایوانی شد. به گفته رییس اتاق تهران در حال حاضر تجار و بازرگانان تایوانی به راحتی قادر هستند ویزای ورود به ایران را دریافت کنند و تسهیلات مناسبی در این زمینه برای آنها از سوی دولت ایران صورت گرفته است.

آل اسحاق همچنین در خصوص احداث دفتر نمایندگی اتاق تهران در کشور تایپه گفت: اتاق تهران طی یک سال گذشته تلاش فراوانی برای تاسیس این دفتر کرده است و مجوز این اقدام نیز از سوی دولت ایران صادر شده و فعالان اقتصادی صرفا منتظر اجازه و همکاری جدی دولت تایوان در این زمینه هستند.

رییس اتاق تهران همچنین از آمادگی این اتاق برای اعزام هیات بزرگ اقتصادی به کشور تایوان طی سال آتی میلادی خبر داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :