آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5996
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1390 9:16
تعداد بازدید : 338

معاون اقتصادی و امور صنایع وزیر صنعت

تامین ۷ نوع ارز برای تولیدکنندگان بدون محدودیت

معاون اقتصادی و امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح جزییات آخرین تصمیمات کمیته پنج نفره دولت برای کنترل نرخ ارز گفت: در این جلسه مقرر شد تامین هفت نوع ارز برای تولیدکنندگان بدون محدودیت و با نرخ مرجع صورت گیرد.

فارس- محسن صالحی‌نیا گفت: به منظور حل مشکل صنعتگران در تامین ارز مورد نیازشان، در جلسه اخیر کمیته پنج نفره کنترل نرخ ارز تصمیماتی اتخاذ شد که با اجرای آن مشکلات تولید‌کنندگان برطرف خواهد شد.
وی افزود: در این جلسه مقرر شد تامین ارز مورد نیاز تولید‌کنندگان برای واردات مواد اولیه بدون محدودیت انجام شود و هر کالایی که مجوز ثبت سفارش گرفته باشد از ارز با نرخ مرجع برخوردار شود.
صالحی نیا ادامه داد: در این راستا مقرر شد تامین هفت نوع ارز شامل ین ژاپن، وون کره، لیر ترک، روبل روسیه، روپیه هند، یوآن چین و یورو از طرف بانک مرکزی صورت گیرد و بانک‌های عامل با پشتیبانی بانک مرکزی متعهد هستند که مشکل ارز مورد نیاز صنعتگران را با نرخ مرجع برطرف کنند.
وی ادامه داد: به این ترتیب بانک‌های عامل با پشتیبانی بانک مرکزی متعهد هستند که ارز مورد نیاز متقاضیان ثبت سفارش را با نرخ مرجع تامین کنند تا محدودیت‌های موجود در گشایش LC و انتقال پول برطرف شود.
معاون وزیر صنعت با بیان اینکه برخی صنایع با مشکل تامین ارز با نرخ مرجع روبه‌رو شده‌اند، گفت: با تصمیم‌گیری اخیر کمیته پنج نفره این مشکل برطرف خواهد شد و محدودیتی در تامین ارز وجود ندارد و ملاک تامین ارز ثبت سفارش کالاست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :