آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5987
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1390 1:17
تعداد بازدید : 566

فاصله دولت مجازی با دنیای قضایی در کشور ما بسیار زیاد است

یک کارشناس فناوری اطلاعات با بیان اینکه فاصله دولت مجازی با دنیای قضایی در کشور ما بسیار زیاد است، اعلام کرد: برای از بین بردن این فاصله ها باید قوانین جدید تدوین شود.

موبنا- علی نجف زاده  با بیان اینکه بستر‌های قانونی هنوز به طور کامل وجود ندارد و قوانین موجود نیز به درستی اجرا نمی‌شود و یا قابل اجرا نیست، افزود: در حیطه دولت الکترونیکی بیشترین توفیق را در بانکداری الکترونیکی به دست آورد‌ه‌ایم.   وی با تاکید بر اینکه در زمینه امنیت ارتباطات و حساب‌های بانکی ضعف‌هایی وجود دارد، ادامه داد: در این راستا موضوع امضای الکترونیکی مطرح است و هنوز چارچوپ و محمل قانونی آن مشخص و قانونمند نشده است. وی با اشاره به قانون کپی‌رایت، گفت: قانون کپی رایت در کشور وجود دارد، ولی به درستی اجرا نمی‌شود.
وی با بیان اینکه فاصله دولت مجازی با دنیای با دنیای قضایی در کشور ما بسیار زیاد است، اعلام کرد: برای از بین بردن این فاصله‌ها نه تن‌ها باید قوانینی تدوین شود، بلکه باید به قضات، آموزش‌های فراگیری داده شود تا بتوانند در دنیای مجازی به درستی قضاوت کنند.
نجف‌زاده با بیان اینکه در خصوص استفاده از خدمات الکترونیکی نگاه ما به کشور‌هایی است که پیشتر این مسیر را طی کرده‌اند و تجربه کسب کرده‌اند، خاطرنشان کرد: اما شیوه اجرا باید با قوانین و فرهنگ خودمان تطبیق داشته دهیم و به نوعی آن را بومی کنیم.
به گفته وی شرایط هر کشوری خاص و منحصر به خودش است و برای دستیابی به بهترین نتیجه باید ابزار منطبق بر شرایط خودمان باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :