آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5986
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1390 1:15
تعداد بازدید : 391

پليس فتا اعلام كرد:

راه كارهاي جلوگيري از ويروسي شدن فلش مموري

معاونت اجتماعي پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات نيروي انتظامي در گزارشي راه كارهاي جلوگيري از ويروسي شدن حافظه فلش مموري را اعلام كرد.

فناوران- معاونت اجتماعي پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات ناجا در گزارشي اعلام كرد: اطلاع از ميزان فضاي خالي موجود در فلش براي جلوگيري از ويروسي‌شدن حافظه فلش‌مموري امري مهم است و ابتدا بايد مقدار فضاي خالي موجود در فلش را با يک فايل ساختگي يا Dummy پر کنيم تا هيچ فايلي نتواند درون فلش ذخيره و ايجاد شود، البته اين روش زماني کارآمد است که کاربر مي‌خواهد از اطلاعات داخل فلش مموري خود استفاده کند و نيازي به فضاي خالي آن ندارد.
حال بايد در قسمت run فرمان Cmd را تايپ کرد و در اين قسمت توسط فرمان Fsutil يک فايل با حجم دلخواه ايجادکرده به اين منظور فرمان fsutil file createnew F:\IamDummy 1300594688 را وارد کرده و کليد Enter را فشار دهيد.
بر اين اساس کاربر بايد به جاي اين عدد ميزان فضاي خالي در فلش‌مموري خود و به جاي درايو F، درايوي را که معرف فلش مموري خود است وارد کند و منتظر بماند تا فايلي با نام Iamdummy با حجم مورد نظر ساخته شود.
اگر کاربر دوباره ميزان فضاي خالي در فلش خود مشاهده کند، خواهد ديد که عدد صفر نمايش داده مي‌شود و اين به آن معني است که حتي يک بيت هم فضاي خالي در فلش کاربر موجود نيست.
کاربر بايد درون فلش خود يک فايل txt جديد ايجاد کند و متني را به اندازه يک کاراکتر درون آن تايپ و آن را ذخيره کند، در اين صورت مشاهده خواهد شد که با پيغام کمبود فضا مواجه مي‌شود و زماني که خطر مواجه با ويروس‌ها برطرف شد، مي‌توان فايل ساخته شده Iamdummy يا هر نام ديگر را از حافظه فلش پاک کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :