آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5985
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1390 1:14
تعداد بازدید : 510

با تصویب شورای عالی اداری

کارت ملى هوشمند ایثارگران تا پایان سال 91 صادر مى شود

شورای عالی اداری، وزارت کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران را موظف کرد تا پاپان سال 91 برای طراحی، تولید و توزیع کارت هاى ملى هوشمند ایثارگران در سراسر کشور اقدام کنند.

پایگاه اطلاع رسانی دولت- شورای عالی اداری در یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه خود به منظور تسهیل در ارایه خدمات به ایثارگران و بنا به پیشنهاد مشترک بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزارت کشور (سازمان ثبت احوال کشور) و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور، وزارت کشور (سازمان ثبت احوال کشور) و بنیاد شهید و امور ایثارگران را موظف کرد؛ تا پایان خردادماه سال 1391 برای طراحی، تولید و توزیع کارت‌هاى ملى ایثارگران در استان قم و تا پاپان سال 91 در سراسر کشور در قالب کارت هوشمند اقدام کنند.
بر این اساس، بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف است، هماهنگ با اجرای پروژه پایلوت کارت هوشمند ملی چند منظوره در استان قم، برای راه‌اندازی سامانه‌های ارایه خدمات الکترونیکی به جانبازان و ایثارگران در استان قم اقدام کند.
همچنین بنیاد شهید و امور ایثارگران، باید تا پایان شهریور ماه سال 1391، برای تکمیل سامانه الکترونیکی ارایه خدمات به ایثارگران در سراسر کشور به شکلی اقدام کند که پس از توزیع کارت‌های هوشمند ملی، ارایه تمامی خدمات به ایثارگران از طریق کارت‌های مذکور و این سامانه میسر شود.
شورای عالی اداری، دستگاه‌های اجرایی را نیز موظف کرده است که زیرساخت‌های لازم برای شناسایی و ارایه خدمات به ایثارگران از طریق کارت‌های هوشمند ملی تا پایان شهریور ماه سال 1391 فراهم شود.
بر این اساس، وزارت کشور (سازمان ثبت احوال کشور) نیز موظف است، دستورالعمل ثبت و بازیابی اطلاعات بر روی کارت هوشمند ملی را تهیه و در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار دهد. سازمان ثبت احوال کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز موظف هستند، طی مدت یک ماه برنامه اجرایی تحقق بندهای فوق را تهیه و در قالب تفاهم‌نامه‌ای به امضا برسانند.
بر اساس این مصوبه، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزیر کشور مسوول حسن اجرای مصوبه هستند و دبیرخانه شورای عالی اداری، گزارش نحوه اجرای آن را به شورا ارایه می‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :