آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5976
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1390 0:42
تعداد بازدید : 626

آغاز پیش فروش اینترنتی بلیت قطار و اتوبوس

معاون وزیر راه و شهرسازی، افزود: پس از انتخاب سفر، کاربر به صفحه فروش الکترونیکی بلیت در پایگاه ارایه کننده، ارتباط داده شده و امکان عملیات خرید الکترونیکی بلیت در پایگاه مقصد فراهم می شود.

 فناوران- رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از آغاز پیش‌فروش اینترنتی بلیت اتوبوس از یکشنبه در سراسر کشور خبر داد، همچنین پیش‌فروش اینترنتی بلیت‌های قطار در مسیرهای مختلف برای ایام نوروز از 24 بهمن‌ماه آغاز می‌شود.
شهریار افندی‌زاده درباره پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی، گفت: مسافرین می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی www.mosaferyar.ir  و انتخاب مقصد و زمان حرکت، تعداد بلیت و با انجام عملیات جست‌وجو، فهرستی از سفرهای مورد نظر کاربر را که از پایگاه‌های فروش بلیت اینترنتی اتوبوس گردآوری شده، مشاهده کنند و از بین رکوردهای بازیابی شده؛ سفر مورد نظر خود را انتخاب کنند.
وی با اعلام اینکه پیش‌فروش بلیت به صورت حضوری نیز از اول اسفندماه به صورت توامان با پیش‌فروش اینترنتی، انجام می‌شود، گفت: پیش‌فروش بلیت حضوری در محل پایانه‌های عمومی مسافر و همچنین دفاتر مرکزی و دفتر فروش بلیت سطح شهر شرکت‌های مسافربری برای سرویس‌های هر شرکت، انجام
 می‌شود.
وی افزود: به منظور برقراری ارتباط موثرتر مسافران و پاسخگویی و راهنمایی از روش‌های دیگر، سامانه ارتباطی پیام کوتاه به شماره 3000143 فعال بوده و توزیع فرم‌های نظرسنجی (پست جواب قبول و غیره) در سطح گسترده در محل پایانه‌های مسافری و در داخل ناوگان بین شهری توزیع می‌شود.
گفتنی است، راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام كرد :پیش فروش بلیت قطارهای مسافری حد فاصل تاریخ‌های 24 اسفند ماه تا 15 فروردین ماه سال 91، از روز دوشنبه 24 بهمن ماه از طریق سیستم آنلاین 2 آغاز می‌شود.
براساس این گزارش، فروش اینترنتی بلیت قطار محورهای شمال، شمال غرب و آذربایجان در روز 24 بهمن ماه، محورهای جنوب، جنوب شرق و بندرعباس در روز 25 بهمن ماه و محورهای شمال شرق و مشهد در تاریخ 26 بهمن ماه سال جاری
خواهد بود.
فروش بلیت بین‌المللی برای مقصد تركیه نیز روز سوم اسفندماه به صورت حضوری خواهد بود.
یادآورمی شود: هر كاربر اینترنتی امكان خرید بلیت، حداكثر برای شش نفر به صورت رفت و برگشت را خواهد داشت.
هموطنان جهت كسب اطلاعات بیشتر در مورد نشانی دفاتر فروش، قیمت بلیت، موجودی بلیت می‌توانند به صورت شبانه‌روزی با تلفن 1539 تماس گرفته یا به سایت اینترنتی www.raja.ir مراجعه كنند.
شماره پیامك 3000139 و 3000300 نیز آماده دریافت نظرها، انتقادها و پیشنهادهای متقاضیان خرید بلیت و سفر با قطار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :