آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5956
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1390 1:57
تعداد بازدید : 698

سیه چشم

خواننده:علی رستمیان
آهنگساز : پیمان خازنی

“ سال‌هاست كه خوانندگان مكتب اصفهان در زمینه آواز خوانی پیشرو هستند؛ از تاج اصفهانی گرفته تا ادیب‌ خوانساری و عباس كاظمی، علی‌اصغر شاه‌زیدی و غیره این مكتب كه شیوه خاصی در آوازخوانی دارد، هنرمندان بسیاری مثل علی رستمیان را به سوی خود كشانده كه با بهره‌جویی از استادان آواز گذشته این مكتب را برای آوازخوانی خود انتخاب كرده است.”
در آلبوم سیه چشم، تصنیف‌هایی در مایه‌های اصفهان، ابوعطا، دشتی، شور، همایون به همراه چند ساز و آواز، تک‌نوازی تار در بیات اصفهان و تک‌نوازی کمانچه در گوشه بیداد بر اساس اشعاری از محسن شاهرودی، کرامت سعیدی و سمانه بابایی را می‌توان شنید. این اثر در ژانر موسیقی اصیل ایرانی بوده که برخی از قطعات آن متاثر از نوع آهنگسازی ابداع‌کنندگان تصنیف در دوران مشروطه است.
در آلبوم سیه چشم سعی شده یک موسیقی ایرانی با استفاده از کلام امروزی ارایه شود تا بتواند پاسخگوی ذایقه موسیقایی اجتماع باشد. سادگی و شیوایی ملودی و تنظیم آثار که از ساختار ساده و عمیق ملودیک نشات می‌گیرد همه و همه کمک می‌کنند تا این اثر دارای شکل بیرونی ساده باشد و به‌ راحتی بتواند با مخاطبان ارتباط برقرار کند.
از جمله نوازندگان این آلبوم می‌توان به سینا اعلم، سونیا نظامی:كمانچه، آوا رستمیان: كمانچه آلتو، شایان یزدی زاده، مهدی جهانگردی: تمبك، نیما جوزی: نی، پویان رمضانی: پیانو، پیمان خازنی: تار، الناز اعلایی: سنتور و آسانا برهان آزاد: عود
 اشاره کرد.
آلبوم سیه چشم را انتشارات چهار باغ منتشر کرده است و چهار هزار و 500 تومان قیمت دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :