آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5936
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1390 1:7
تعداد بازدید : 845

مرور کوتاهی بر طرح مانتونی درباره پرتره‌ عکاسان و عکس‌های معروف‌شان

پشت هر عکس انسانی ایستاده

عکس ها مشهور می شوند و بیشتر مردم در کشورهای مختلف از هر نژاد و با هر زبانی، عکس های مشهور را می شناسند. اما کمتر کسی است که نام عکاس عکس های مشهور و تاثیرگذار را به ذهن سپرده باشد. بسیاری از ما اگر هم نام عکاس را به خاطر داشته باشیم به ندرت می دانیم عکاس چه چهره ای دارد.

همین موضوع دلیلی شد تا تیم مانتونی تصمیم بگیرد پروژه‌ای اجرا کند تا ما چهره عکاسان عکس‌های مشهور را بشناسیم. مانتونی حاصل پنج سال کار خود را با دوربین پولاروید 24×20 در این زمینه که 150 پرتره شده در کتابی به نام "عکس‌های پشت عکس"(Behind Photographs: Archiving Photographic Legend) به بهای 395 دلار منتشر کرده است.
او معتقد است در زمانه‌ای که هر کس، دوربینی در جیب دارد و روزانه میلیون‌ها عکس به وب منتقل می‌شود، این کتاب به مردم کمک می‌کند تا بفهمند عکس‌های خوب به راحتی گرفته نشده‌اند. بلکه پشت هر عکس، انسانی بوده که زندگی خود را وقف عکاسی کرده است و بدون آنها لحظات مهم تاریخ هیچ‌گاه ثبت نمی‌شد.
سایت عکاسی بخشی از این پروژه- 10 پرتره-  را منتشر کرده است. سایت این پروژه نیز در آدرس www.behindphotographs.com در دسترس کاربران است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :