آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5933
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1390 0:57
تعداد بازدید : 626

کاندیداهای ریاست سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور برنامه هایشان را تشریح کردند:

یکی از این سه نفر

با برگزاری مجمع هیات عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در دوازدهم بهمن ماه امسال و مشخص شدن اعضای شورای مرکزی، تعیین ریاست سازمان یک گام جلو افتاد و فردا (دوشنبه 24 بهمن ماه) سرنوشت ریاست نصر کشور توسط 24 نفر عضو شورای مرکزی رقم می خورد.هرچند حکم رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در نهایت از سوی رییس جمهور تایید و امضا خواهد شد، اما آرای صنف نقش تعیین کننده ای در این انتخاب خواهد داشت. بنابراین با نگاهی گذرا به دو دوره قبل بدیهی است، شخصی که فردا بیشترین رای را کسب کند به احتمال قوی از جانب رییس جمهور به عنوان رییس نصر کشور معرفی خواهد شد.پس از برگزاری انتخابات شورای مرکزی، رقابت بین سه کاندیدا یعنی کاظم آیت اللهی از اصفهان، آزاده داننده از تهران و نظام الدین خوارزمی از فارس بالا گرفت ولی شنیده ها حاکی است نماینده اصفهان به عنوان نفر اول انتخابات و نماینده تهران به عنوان دومین نفر، طی هفته گذشته تلاش مضاعفی برای جلب نظر اعضای شورای مرکزی به نفع خود انجام داده اند.در حال حاضر بیشترین بحث بر سر انتخاب فردی از حوزه تهران یا شهرستان است؛ زیرا فردی که برای ریاست سازمان کاندیدا می ش

فخري زارع

آیت اللهی: بین استان‌ها تفاوتی نیست،مهم قدرت فرد منتخب است
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اصفهان که در انتخابات شورای مرکزی بیشترین رای را کسب کرده است، دلیل کاندیدا شدن خود را اصرار همکاران صنفی عنوان کرد و گفت: علاقه زیادی به فعالیت‌های صنفی دارم و 15 سال است که در صنف فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنم. اما برای کاندیداتوری ریاست سازمان نصر کشور، اصرار همکاران نیز بی‌تاثیر نبود.
کاظم آیت‌اللهی افزود: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای متولی فعالیت‌های انفورماتیکی کل کشور است و از آنجا که صنف فناوری اطلاعات جوان و نوپاست، باید بسیار حساب شده‌تر روی آن بحث شود. 
وی با بیان اینکه صنف فناوری اطلاعات توان موازی‌کاری ندارد،گفت:تمام تشکل‌ها و نهادهای مرتبط با IT باید زیر چتر سازمان قرار گیرند و رسالت و فعالیت‌های آنها به رسمیت شناخته شود.
وی اضافه کرد: اگر نظام صنفی رایانه‌ای کشور فعالیت تشکل‌های IT را به رسمیت بشناسد و با آنها در تعامل باشد، موازی کاری‌ها از بین می‌رود وصنف به جایگاه واقعی خود می‌رسد.
آیت اللهی همچنین با بیان اینکه در دوره‌های گذشته تعامل خوبی با نهادهای دولتی داشتیم، گفت: در این دوره شاهد به بارنشستن تعاملات خواهیم بود.
وی افزود: در برنامه پنجم توسعه توجه ویژه‌ای به فناوری اطلاعات شده است که انجام این فعالیت‌ها می‌تواند جزو مطالبات صنف باشد. وی ادامه داد: به طور قطع با انسجام می‌توانیم شاهد تحقق قطعی اهداف فناوری اطلاعات برنامه پنجم باشیم.وی در مورد انتخاب رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از شهرستان گفت: به اعتقاد من تهران و شهرستان فرقی باهم ندارد. شرح وظایف رییس کاملا مشخص است و شخصی که مسوولیتی را بپذیرد برای انجام آن تمام تلاش خود را خواهد کرد.
وی همچنین با بیان اینکه شخص منتخب باید از قدرت کافی برخوردار باشد، تاکید کرد: فردی که تا این حد جلو بیاید و بخواهد مسوولیتی بپذیرد، می‌داند که حضور فیزیکی تا چه اندازه‌ای اهمیت دارد.
وی با اشاره به فعالیت دبیرکل سازمان نصر کشور گفت: به طور مثال آقای قمی از استان یزد هستند و تمام وقت خود را برای سازمان گذاشته است.

داننده: ظرفیت‌های استان تهران برکسی پوشیده نیست
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران به عنوان نفر دوم انتخابات شورای مرکزی و یکی از بخت‌های ریاست سازمان کشوری با بیان اینکه استان تهران جایگاه مشخصی در صنف فناوری اطلاعات دارد،گفت: همکارانی که با فضای کار و روابط سازمان آشنا هستند، می‌دانند که تهران دارای موقعیت‌های بسیار خوبی است.آزاده داننده با تاکید بر اینکه انتخابات شورای مرکزی رقابتی نیست بلکه درک وفهم در آن دخیل است، افزود: در انتخابات پیش رو با 23 مخاطب خاص مواجه‌ایم. اگر قرار است جایگاه و موقعیت سازمان حفظ شود، باید بتوانیم از ظرفیت‌های تهران در جهت ارتقای سازمان استفاده کنیم.
 وی همچنین با اشاره به برنامه‌های سازمان گفت: بین برنامه‌های استان تهران و برنامه کشور اشتراکات خیلی زیادی وجود دارد؛ فقط یکسری سرفصل‌های جدید وجود دارد که باید به آن اضافه شود. به طور مثال باید از ظرفیت‌های سایر استان‌ها بیشتر استفاده کرد و به یک انسجام در سطح کشور رسید.

خوارزمی: اگرشخصی قابلیت بیشتری داشته باشد به او رای می‌دهم
نظام‌الدین خوارزمی رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان فارس کاندیداهایی است که در انتخابات شورای مرکزی توانست مقام سوم را از نظر تعداد آرا به دست بیاورد؛ بنابراین او را نیز می‌توان یکی از سه نامی دانست که به عنوان کاندیداهای ریاست سازمان به ریاست جمهوری پیشنهاد می‌شود. او در گفت‌وگو با فناوران تاکید کرد که تلاش زیادی برای ریاست سازمان نمی‌کند و حضور در شورای مرکزی را وظیفه می‌داند.
وی گفت: سه هدف عمده برای حضور در شورای مرکزی دنبال می‌کنم. دفاع از حقوق اعضای صنف، تعامل با دولت و ساماندهی بازار IT  که البته تعامل با دولت مهم‌ترین هدف است.
خوارزمی افزود: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای باید پلی باشد بین بخش خصوصی و دولت. هر فردی که رییس شود، باید تمام تلاش خود را در تعامل با دولت به کار بگیرد.وی که با انتخاب رییس از استان تهران بیشتر موافق است و در این مورد گفت: با توجه به اینکه ارتباطات در تهران بیشتر است، کار رییس آسان‌تر می‌شود.
خوارزمی افزود: اگر فردی که کاندیدا شود قابلیت بیشتری از من داشته باشد، به طور قطع به او رای خواهم داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :