آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5913
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1390 0:58
تعداد بازدید : 641

مدیرعامل شرکت زیرساخت:

15پرونده کلان قاچاق مکالمات تشکیل شده است

به گفته مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، در حال حاضر 15 پرونده کلان در حوزه ترمینیشن در حال بررسی است و به دلیل ایجاد هماهنگی های خوب با پلیس فتا و مراجع قضایی قاچاقچیان مکالمات شک نکنند که اشد مجازات در انتظار آنها است.

فناوران– محمود خسروی، در توضیح اظهارات رییس پلیس فتا مبنی بر بررسی هشت پرونده کلان ترمینیشن گفت: قاچاق مکالمات بین‌الملل از گذشته با جدیت تمام توسط وزارت ارتباطات و شرکت زیرساخت دنبال شده است و در حال حاضر هماهنگی خوبی بین پلیس فتا، دستگاه قضا و ما ایجاد شده است.
 وی عنوان کرد: ‌متاسفانه در گذشته به دلیل نبود قانون در این حوزه مجتمع‌های قضایی در برخورد با عوامل این تخلف نمی‌توانستند برخورد جدی داشته باشند که نهایتا پرونده به قطع ارتباط متخلفان می‌انجامید.
وی بیان کرد: در حال حاضر با توجه به تصویب قانون جرایم یارانه‌ای دستورالعمل مشخصی برای قضات در نظر گرفته شده است و رسیدگی به جرایم قاچاق مکالمات، روندی مطلوبی را دنبال می‌کند.
وی افزود: تعداد زیادی پرونده قاچاق مکالمات را در دست پیگیری داریم و هر روز بر روی این موضوع کار می‌کنیم و چند پرونده کلان نیز در این رابطه تشکیل شده است که تعدادی از مدیران شرکت‌های متخلف نیز چندین ماه زندان بودند و پرونده روال عادی خود را طی می‌کند.
خسروی در پاسخ به این سوال که منظور از کلان بودن این پرونده‌ها چیست و میزان حجم مکالمات قاچاق و زیان ناشی از آن به کشور چقدر بوده است، گفت: بزرگ‌ترین پرونده در این رابطه مربوط به یک شرکت با 700 خط تلفن ثابت است که برای ترمینیشن استفاده کرده است.
وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه آیا این شرکت خصوصی بوده است، بدون ذکر نام آن گفت: این شرکت خصوصی بوده و تنها می‌توانم اعلام کنم که مجوز فعالیت این شرکت در حوزه ICT بوده که خیلی هم معروف نیست.
وی در ادامه گفت: قاچاقچیان مطمئن باشند که وزارت ارتباطات و شرکت ارتباطات زیرساخت در این موضوع کاملا جدی هستند و اشد مجازات برای قاچاقچیان مکالمات در نظر گرفته خواهد شد.
وی در خصوص تعداد پرونده‌های در حال بررسی در این رابطه گفت: روز به روز با توجه به کشف خطوط متخلف میزان پرونده‌ها افزایش می‌یابد که در این زمینه 15 پرونده کلان تشکیل و دو کیفر خواست نیز تاکنون صادر شده است.

کندی سرعت اینترنت ریشه یابی‌ می‌شود
خسروی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه در ماه‌های اخیر کندی سرعت اینترنت در تمام کشور کاملا مشهود بوده و همین عامل باعث می‌شود که نتیجه‌گیری در خصوص عامل کندی سرعت به مبدا اصلی ارایه آن یعنی شرکت ارتباطات زیرساخت مرتبط شود.،آیا تایید می‌کنید که عامل این کندی تغییر ساختار مدیریت شبکه است، گفت: در خصوص بررسی این موضوع چندین جلسه جدی برگزار شده است تا این موضوع را آسیب شناسی کنیم. با توجه به ساختار شبکه ممکن است عامل کندی از مودم مشترک تا شبکه اکسز و نوع سرویس ارایه‌دهندگان اینترنت و سیاست‌هایی که به شبکه اعمال می‌شود، باشد.
وی با بیان این قول به کاربران اینترنت گفت: کندی سرعت اینترنت در حال آسیب شناسی است و به منظور افزایش اطمینان به شبکه زیرساخت ما اینترنت را از درگاه‌های مختلف تامین می‌کنیم با استفاده از سایر مسیرها مشکلات را برطرف کنیم و برای درک این موضوع باید اعلام کنیم که کابل جاسک – فجیره سه روز قطع است اما کندی در سرعت اینترنت کشور ایجاد نشده است.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به این سوال که با توجه به افزایش میزان افزایش تعداد کاربران زیرساخت مانعی برای افزایش پهنای باند بین‌الملل ندارد، گفت: هیچ گونه منعی برای افزایش پهنای باند بین‌الملل نداریم و افزایش دوبرابری پهنای باند از ابتدای امسال تاکنون تاییدیه این موضوع است و با توجه به افزایش ارایه خدمات غیرحضوری توسط دستگاه‌های دولتی بر بستر شبکه اینترنت که با توجه به این افزایش هنوز هم درخواست ارایه پهنای باند وجود دارد که ما نیز در حال تامین آن هستیم.

وابستگی به پهنای باند بین‌المل کم می‌شود
وی گفت: متاسفانه قسمت وسیع میزبانی سایت‌های ایرانی در خارج از کشور قرار دارد که همین عامل موجب شده است تا ما به پهنای باند بین‌الملل متکی باشیم. ما در داخل تلاش کردیم با ایجاد زیرساخت لازم در شبکه ملی اطلاعات این وابستگی را کم کنیم.
وی بیان کرد: امسال در زمینه رشد پهنای باند بین‌الملل در ابتدای سال 8/26 گیگابیت پهنای باند بین‌الملل داشتیم که در حال حاضر این رقم به 50 گیگابیت رسیده است که با خرید دو STM64 جدید که در مرحله آزمایش و تست است، از رقم 50 گیگابیت تا پایان سال رد می‌شویم.
وی افزود: در 11 ماه گذشته ما تقریبا پهنای باند بین‌الملل را نسبت به ابتدای امسال دو برابر کرده‌ایم.
در ظرفیت شبکه دیتای داخل کشور در ابتدای امسال نزدیک به 50 گیگابیت داشتیم که در حال حاضر این رقم با اضافه شدن 475 گیگابیت به 525 گیگابیت رسیده است. در حال حاضر این ظرفیت ایجاد شده است و با ایجاد لایه‌های اکسز و راه‌اندازی دیتا سنترها زمینه استفاده از زیرساخت ایجاد شده فراهم شده است.
مدیرعامل زیرساخت گفت: اپراتورها می‌توانند از این فضا در لایه سرویس استفاده کنند. هم‌اکنون سیاست شرکت زیرساخت مبتنی بر این است که دیگر سرویس نقطه به نقطه به اپراتورها سرویس ندهد و اپراتورها باید از شبکه IPMPLS از سرویس‌های IP‌ استفاده کنند.
وی در خصوص مزایای استفاده از این شبکه برای اپراتورها گفت: استفاده از این شبکه موجب ارایه دادن SLA‌ خوب از  شرکت زیرساخت به اپراتورها را دارد و از آنجا که طراحی این شبکه به صورت ابر است قطعی در آن مفهومی ندارد.
خسروی در خصوص دیتا سنتر ملی گفت: کارهای مربوط به این پروژه در حال انجام است و امیدواریم تا یک سال آینده دیتا سنتر ملی براساس اصول و استاندارهایی به بهره‌بردای برسد که یک دیتا سنتر با این ابعاد باید داشته باشد.
وی در پاسخ به این سوال که دیتا سنتر ملی در چه حجمی راه‌اندازی می‌شود، گفت: این دیتا سنتر با حجم بسیار بالایی ایجاد می‌شود، به نحوی که همه می‌توانند سرورهای خود را با ارایه ظرفیت مناسب ایجاد کنند و پیش‌بینی شده است تا با راه‌اندازی این طرح تا پنج سال آینده تمامی نیازهای کشور در این بخش برطرف شود.
مدیرعامل زیرساخت در پاسخ به این سوال که چه میزان بودجه‌ای برای این طرح در نظر گرفته شده، بیان کرد: حدود 37 میلیارد تومان برای راه‌اندازی دیتا سنتر ملی بودجه در نظر گرفته شده است که البته این رقم فقط بابت تجهیزات و طراحی این دیتا سنتر در نظر گرفته شده است که با در نظر گرفتن هزینه‌های مربوط به فضای فیزیکی قطعا این رقم افرایش می‌یابد.
وی در پاسخ به این سوال که دیتا سنتر ملی در شهر تهران راه‌آندازی می‌شود، گفت: بله در تهران راه‌اندازی خواهد شد اما پیشتیبان دیتاسنتر ملی در جای دیگری ایجاد خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :