آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59015
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1393 11:45
تعداد بازدید : 784

اختلال شبکه موبایل، آبان ماه پایان می یابد

معمولا یک ماه تا یک ماه و نیم تا دوران پایلوت نسل ۳ توسط اپراتورها سپری می شود و با رسیدن شاخص های فنی به سطح استاندارد، اختلال ها پایان می یابد.


خبرگزاری فارس- علی اصغر عمیدیان، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در پاسخ به سوالی درباره اختلالات اخیر شبکه تلفن همراه گفت: در موافقت نامه نسل 3 یکسری شاخص های فنی وجود دارد که آن شاخص ها باید احصاء شود.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی توضیح داد: به دلیل نصب و راه اندازی، یکسری اختلالات در شبکه ایجاد شده که از نظر نرم افزاری و سخت افزاری شبکه باید آپدیت شود. وی گفت: تا زمانی که شاخص های فنی که در پیوست موافقت نامه دیده شده احصا نشود نمی توانیم پروانه نسل 3 را صادر کنیم که پس از آن اپراتور بتواند به عموم سرویس ارایه کند. عمیدیان خاطرنشان کرد: همراه اول در حال گذراندن دوران پایلوت است و در استانهایی که پایلوت در حال انجام است رگولاتوری نیز پارامترهای فنی را تست و ارزیابی می کند. رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پاسخ به این سوال که آیا پیش بینی زمانی برای پایان دوره پایلوت و رسیدن به سطح مطلوب سرویس وجود دارد گفت: معمولا یک ماه تا یک ماه و نیم زمان لازم است تا شاخص های فنی به حد استاندارد و مطلوب برسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :