آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59007
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1393 11:24
تعداد بازدید : 886

رییس سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد:

همکاری دو شورای عالی برای توسعه دولت الکترونیکی

معاون وزیر ارتباطات توسعه خدمات الکترونیکی را تأثیرگذارترین اقدام در مبارزه با مفاسد اداری عنوان و تاکید کرد: در طرح توسعه دولت الکترونیکی هر شهروند برای دریافت خدمات و فعالیت در شبکه ملی اطلاعات باید یک ID مشخص با هویت نظارت شده داشته باشد.


 خبرگزاری فارس
- نصرالله جهانگرد گفت: شاید این جزو اولین مصوباتی است که دو شورای عالی (شورای عالی اداری و شورای عالی فناوری اطلاعات)همدیگر را پشتیبانی کرده اند که با استفاده از ظرفیت های موجود گام مهمی برای توسعه دولت الکترونیکی برداشته شود.
وی گفت: بیشترین تأثیر در مبارزه با مفاسد اداری، ایجاد شفافیت و توسعه خدمات الکترونیکی است و هرجا که اتوماسیون بیشتر شده زمینه فساد کم شده است.
وی با بیان اینکه فناوری اطلاعات و ارتباطات را اصل نمی دانیم بلکه اصل دولت و فرایندهای آن است، گفت: نگاه ما به دولت الکترونیکی همه حاکمیت و تمام خدماتی است که به شهروندان داده می شود و هدف ما در نقشه راه دولت الکترونیکی این است که با استفاده از فناوری اطلاعات زیرساخت های ایجاد دولتی هوشمند و چابک را فراهم کنیم.
جهانگرد با یادآوری اینکه در این سال ها ساختار اداری ایران تغییر چندانی نکرده و هنوز از ساختار سیلویی برخورداریم، گفت: امیدواریم با اقدامات انجام شده بتوانیم زمینه اصلاح نظام اداری را فراهم کنیم و تعامل بین دستگاه ها را از سازمان محور به سرویس محور تغییر دهیم.وی در تشریح شرایط فعلی خدمات الکترونیکی دستگاه ها گفت: ما دستگاهی داریم که پورتال آن چندین سال است که به روز نشده و دستگاهی دیگر که تمام خدماتش را به صورت الکترونیکی ارایه می دهد بنابراین باید این شکاف ها را پر کنیم و همه به یک حد برسیم تا بعد از آن بتوان عمیق سازی خدمات و تعامل بین دستگاه ها را فراهم کرد.
رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه تاکنون هزار و 400 خدمت در کشور شناسایی شده که در تقسیم اولیه 14 گروه را برای ارایه این خدمات احصاء کرده ایم.
معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: ما به دنبال این نیستیم که در کشور 10 کارت هوشمند راه بیفتد بلکه باید یک کارت باشد و تشخیص هویت با آن صورت گیرد و سرویس ها را در سیستم ارایه دهیم.
جهانگرد با تاکید بر اینکه این موضوع که حاکمیت در فضای مجازی باید سرویسی به شهروندان ارایه دهد که در سطح ملی دنبال شود، گفت: یک شهروند باید برای فعالیت روی شبکه ملی اطلاعات و دریافت خدمات، تعیین هویت شود و با یک هویت واحد تنها به دریافت خدمات بپردازد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :