آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59006
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1393 11:22
تعداد بازدید : 838

نماینده سازمان ملل در ایران:

فروش مواد غیرقانونی، پول های مجازی و وب پنهان سه معضل فضای مجازی است

معاون دبیرکل اکو در مراسم افتتاحیه دومین کارگاه آموزشی آموزش منطقه ای مبارزه با جرایم سایبری گفت: این جلسه آموزشی شاهد دیگری از مزیتی است که اکو در منطقه ایجاد کرده است و سازمان یو ان او ای سی هم شریک اکو در این زمینه است.


خبرگزاری فارس
- علوی گفت: کار این سازمان بیشتر اقتصادی است، اما در زمینه های بهداشت، حمل و نقل و کشاورزی هم فعالیت هایی داشته ایم و در حال حاضر ایده ای مبنی بر مبارزه با جرایم سایبری را در این سازمان ایجاد کرده ایم و با همکاری ایران آن را دنبال می کنیم.
وی درباره همکاری اکو با یو ان او ای سی گفت: ما از سال ها پیش همکاریمان را با یو ان او ای سی در زمینه مبارزه با مواد مخدر و مبارزه با قاچاق کالا آغاز کرده ایم و در حال حاضر با مبارزه با جرایم سایبری همکاری مان را ادامه می دهیم و این بیانگر این است که به مسایل موضوعات غیراقتصادی هم
 توجه دارد.
علوی گفت: همکاری و مشارکت برای مقابله با چالش های مهم و بزرگ از دیدگاه اکو یک مسئولیت جمعی است. ما به عنوان یک سازمان اقتصادی از ایده مبارزه با جرایم سایبری حمایت می کنیم.
نماینده سازمان ملل در ایران نیز در این نشست گفت: فروش مواد غیرقانونی، پول های مجازی و وب پنهان از جمله موضوعات مورد بحث در دومین کارگاه آموزش منطقه ای مبارزه با جرایم سایبری است.
 سریزدی گفت: جرایم سایبری یکی از مهم ترین موارد جرم است و تخمین ها نشان می دهد که سود این جرایم از جرایم سنتی فراتر رفته است.
وی افزود: این نوع جرایم یک ماهیت خلاقانه ای دارد که باید با ظرفیت سازی نیروی انسانی و همکاری های مناطق بین المللی برای جلوگیری از آن قدم برداشت.
وی گفت: برای مقابله با جرایم سایبری باید به صورت گروهی عمل کرد زیرا این فناوری در حال گسترش است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :