آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 59003
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1393 11:10
تعداد بازدید : 1040

مدیران موفق IT ایران در کنفرانس Bridge 2014:

کارآفرینان فاوا به ایران بیایند از آینده نترسند

چند روز پیش تعدادی از مدیران شرکت ها، کارآفرینان و شخصیت های دانشگاهی و فعالان موفق فضای تکنولوژی ایران در دانشگاه برکلی گردهم آمدند و طی یک کنفرانس موضوع توسعه کارآفرینی در ایران را مورد بحث قرار دادند.


 این کنفرانس از این جهت قابل توجه بود که شاید یکی از معدود تلاش ها برای نزدیک کردن فعالان آی تی در داخل کشور به فعالان آی تی در سیلیکون ولی بود و بسیاری از بحث ها هم به سمت فرصت هایی رفت که دو طرف می توانند در اختیار هم قرار دهند.
 نظاری: دنیا روی جوانان ایرانی حساب کند
رییس هیات مدیره همکاران سیستم یکی از سخنرانان کنفرانس  Bridge 2014 با تاکید بر اینکه استعدادهای جوانان ایرانی هنوز کشف نشده است، گفت: به نظر من ما در ایران جوانان بسیار مستعد، به روز و خود انگیخته داریم که دنیا می تواند روی آنها حساب کند.
محمود نظاری، در سخنان خود در مورد تاریخچه شکل گیری همکاران سیستم گفت: در زمان شکل گیری همکاران سیستم، ما ایده های بزرگ ولی منابع محدودی داشتیم. به همین خاطر 5 سال طول کشید که بتوانیم ایده هایمان را به عمل تبدیل کنیم.
وی در خصوص چالش های پیش روی موسسان همکاران سیستم افزود: آماده نبودن اکوسیستم برای توسعه فناوری، بی توجهی به کپی رایت، مهاجرت و فرار مغزها، ارتباط نداشتن بازار سهام ایران و IT، چالش هایی هستند که ما با آنها مواجه شدیم. وی در ادامه برخی از دلایل موفقیت همکاران سیستم را برشمرد و گفت: سخت کوشی در کنار ارتباط صمیمانه، تمرکز بر توسعه منابع انسانی، نگاه به مدل های موفق دنیا، توجه به مساله حاکمیت شرکتی، سرمایه گذاری بر پرورش مدیران جوان داخل سازمان و توجه به مشتری، از مهم ترین عوامل موفقیت شرکت بوده است.
نظاری، در مورد پتانسیل های موجود در ایران گفت: ایران با داشتن جوانان مستعد و تحصیل کرده در حوزه فناوری، آمادگی رو به رشد برای پذیرش دنیای دیجیتال و نیازهای روز افزون در حوزه فناوری اطلاعات، یک بازار خوب و با پتانسیل در حوزه IT به شمار می رود. اعزام نیروهای IT ایرانی به سیلیکون ولی برای کار در آن محیط و یادگیری و همچنین اعزام نیروهای سیلیکون ولی به ایران برای کار محیط آی تی ایران، می تواند یک نمونه خوب همکاری برای تبادل دانش و تجربه باشد.
 قاسم زاده: بازار اینترنت ایران، بکر است
در همین حال، فریدون قاسم زاده مدیرعامل افرانت نیز از دیگر سخنرانان پنل نخست این کنفرانس بود که در سخنانش گفت: بازار اینترنت ایران یکی از دست نخورده ترین بازارها است. مدیرعامل افرانت نیز جمعیت جوان و تحصیل کرده را از فرصت های عالی ایران برشمرد و افزود: ایران هر سال ۹ هزار فارغ التحصیل در زمینه های آی تی دارد. . قاسم زاده همچنین گفت که افرانت نخستین شرکت اینترنتی است که وارد بورس شده و در طی سه سال سهام آن ۱۰ برابر رشد داشته است. قاسم زاده همچنین تاکید کرد: برای پرورش نوآوری باید هزینه شکست را پایین آورد.
 دانشور: به سمت ایران حرکت کنید
نازنین دانشور بنیانگذار سایت تخفیفان هم از دیگر سخنرانان این مراسم بود. او گفت: از سال ۲۰۱۱ به ایران بازگشته و با راه اندازی تخفیفان و داشتن یک میلیون عضو به سود قابل توجهی رسیده است.  او یکی از مشکلات تجارت الکترونیکی در ایران را نماد الکترونیک دانست، اما در عین حال تاکید کرد که علی رغم مشکلات، آینده آی تی در ایران روشن است. او خطاب به کارافرینان گفت که به سمت ایران حرکت کنید،  از آینده نترسید. آراد رستم پور مدیرعامل و بنیانگذار شرکت زن هلث سخنران بعدی بود. وی گفت: کارآفرین کسی است که اگر ۱۰ نفر هم گفتند نه، او آری بگوید. او گفت: از شکست نباید ترسید اگر می ترسیدیم این چیزهایی الان هست نبود. به گفته رستم پور، کارآفرینان مشخصه های زیادی دارند اما یکی از مهم ترین آنها تسلیم نشدن در برابر موانع است که غیر ممکن ها را به ممکن تبدیل می کند. شهاب جوانمردی، مدیرعامل شرکت فناپ  نیز در این کنفرانس گفت: طی پنج سال گذشته شرکت فناپ هر سال ۱۵ درصد رشد داشته است. محسن ملایری فعال استارتاپ ایرانی نیز در یک ویدیو به صورت مجازی در این کنفرانس به سخنرانی پرداخت.
یحیی تابش استاد دانشگاه شریف هم در سخنرانی خود با ارایه نقاط عطف تاریخ توسعه علمی در ایران از صفویه تاکنون گفت که ایران به بلوغ لازم برای سرمایه گذاری های کلیدی رسیده است. سعید عمیدی از شرکت Plug&Play و پژمان نوزاد از جمله ایرانیان موفق در عرصه سرمایه گذاری تکنولوژی بودند که به بیان تجاربی از زندگی خود پرداخند.
منبع : آی تی ایران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :