آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58926
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1393 11:31
تعداد بازدید : 675

آیا شرکت پست به بورس می رود؟

تا چندی پیش میراث مدیر عامل تازه شرکت پست 146 میلیارد تومان بدهی بود و شرایط برای این شرکت به گونه ای شد که وزیر ارتباطات وعده داد که پست به جایگاه اصلی خود بازگردانده شود.

ایسنا- در راستای حل مشکلات مالی شرکت پست راهکار وزیر ارتباطات حمایت از این شرکت و تجهیز درست سرویس های پستی است.
یکی دیگر از راه کارهای دولت یازدهم برای کمک به اقتصاد شرکت پست ورود این شرکت به بازار بورس و تعمیم روند خصوصی سازی در آن است. اما از سوی دیگر در مورد مزایا و معایب خصوصی سازی نیز در کنار عده ای که امید دارند با این راه درآمدهای این شرکت برای کاهش بدهی هایش افزوده شود، این نگرانی هم وجود دارد که با عدم برنامه ریزی صحیح پست به جایگاه مناسب نرسد.
بحث ورود پست به بورس از چند سال پیش مطرح بود و حتی مدیران عامل وقت این شرکت در سال 88 با بیان تلاش های صورت گرفته در زمینه اجرای اصل 44 در پست گفته بود: پس از اخذ مصوبه های لازم از سوی دولت، کارگروهی جهت جداسازی حاکمیت و ایجاد سازمان پست دولتی و تفکیک اپراتور پست تشکیل شد.
ظاهرا پس از برگزاری جلسات متعدد با کارشناسان و متخصصان موجود در این حوزه، اساسنامه سازمان پست دولتی و شرکت اپراتوری پست تنظیم و جهت طی مراحل بعدی در دستور کار شورای اصل 44 وزارت ارتباطات قرار گرفت. درباره مقدمات صورت گرفته برای عرضه سهام پست در بورس نیز به ذکر همین اطلاعات بسنده شده بود که طی جلسات مشترک با سازمان خصوصی سازی، مقدمات لازم در این زمینه آماده شده و مسوولان مربوطه منتظر اعلام سازمان خصوصی سازی برای طی مراحل بعدی بودند. درحالیکه به گفته مهری، شرکت پست توانسته است طی 4 ماه گذشته بدهی هایش را به 120 میلیارد تومان کاهش دهد، تنها 18 ماه از فرصتی که برای تسویه کامل بدهی های این شرکت از سوی وزیر ارتباطات تعیین شده بود، باقی مانده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :