آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58925
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1393 11:30
تعداد بازدید : 791

پهنای باند اینترنت در چهارمحال و بختیاری دو برابر شد

مدیر عامل شرکت مخابرات چهارمحال و بختیاری گفت: از بهمن ماه سال گذشته تاکنون ظرفیت پهنای باند اینترنت چهارمحال و بختیاری از ۳۱۰ مگابیت بر ثانیه به ۶۲۰ مگابیت بر ثانیه رسیده است.


خبرگزاری تسنیم- سید رهام حسینی گفت: در حال حاضر 30 هزار مشترک ADSL شهری در چهارمحال و بختیاری وجود دارد و  ضریب نفوذ ADSL شهری در استان 3.2 درصد و در کشور 4 درصد است.
مدیر عامل شرکت مخابرات چهارمحال و بختیاری گفت: باتوجه به مشکلاتی که در پهنای باند اینترنت در زیرساخت های استان وجود داشت، از بهمن ماه سال گذشته تاکنون موفق شده ایم ظرفیت پهنای باند اینترنت استان را از 310 مگابیت بر ثانیه به 620 مگابیت بر ثانیه برسانیم.
حسینی افزود: در حال حاضر با رایزنی به دنبال دریافت مجوزهای لازم برای افزایش پهنای باند اینترنت استان به میزان 155 تا 310 مگابیت بر ثانیه نسبت به ظرفیت فعلی تا پایان امسال هستیم که در این صورت در پوشش پهنای باند اینترنت استان مشکلی وجود نخواهد داشت.
وی از اجرای دو طرح مخابراتی به صورت پایلوت در شهرکرد (پروژه Wi-Fi) و منطقه گردشگری سامان خبر داد و گفت: این طرح در منطقه گردشگری سامان برای بهره مندی مشترکان مهمان و مسافران از ADSL انجام می شود.
مدیر عامل شرکت مخابرات چهارمحال و بختیاری گفت: اقدامات لازم به منظور واگذاری اینترنت پرسرعت به 116 روستای چهارمحال و بختیاری با هزینه ای بالغ بر 14 میلیارد ریال و با ظرفیت 58 هزار مشترک انجام شده است.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :