آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58859
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1393 12:52
تعداد بازدید : 773

توییتر شرکت همکارش را به تعطیلی کشاند

مدیران سایت توییتر با شکایت از سایت توییت پیک، ارایه دهنده خدمات به اشتراک گذاری عکس به کاربران توییتر آن را به تعطیلی کشانده اند.

خبرگزاری فارس- علت این شکایت سواستفاده از عنوان تجاری توییتر و نقض حقوق مالکیت معنوی این سایت اعلام شده است. برنامه همراه توییت پیک که در نوامبر سال 2008 از سوی نوح اورت عرضه شده بود، به کاربران امکان می داد تا به راحتی عکس های خود را در توییتر به اشتراک بگذارند. با توجه به محدودیت کاراکترها و طراحی اولیه توییتر برای به اشتراک گذاری متن های نوشتاری این قابلیت به بسیاری از کاربران این سایت کمک شایانی کرده بود.
توییتر معتقد است که استفاده از عنوان تویت پیک به معنای نقض حقوق تجاری آن است و لذا شرکت توییت پیک را تهدید کرده بود که یا از این عنوان استفاده نکند یا جلوی دسترسی برنامه طراحی شده آن به محتوای این سایت را خواهد گرفت. سرانجام توییت پیک مجبور به از کار انداختن برنامه و تعطیلی شرکت یاد شده شد.
البته توییت پیک از سال 2009 برای ثبت عنوان تجاری خود تلاش کرده بود، اما هر بار با مخالفت توییتر مواجه شده بود. مقامات این شرکت می گویند ارایه خدمات به کاربران خود را از 25 سپتامبر یعنی اواخر شهریور ماه متوقف می کنند و توییتر را نیز در این زمینه مقصر می دانند. توییتر نیز در واکنش گفته است مخالفتی با تداوم فعالیت توییت پیک با عنوان دیگری ندارد، ولی در زمینه دفاع از عنوان تجاری خود جدی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :