آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58853
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1393 12:41
تعداد بازدید : 745

سیستم های ابری و کسادی بازار هارد دیسک

بر اساس آخرین آمار رسمی منتشر شده، فرآیند فروش هارددیسک ها متوقف شده است و این بازار تنها رشد 3 دهم درصدی را تجربه کرده است که البته بیشتر آن مربوط به فروش این محصول در بازارهای نوظهور می شود.

همكاران سيستم- مرکز تحقیقاتی IDC در تازه ترین گزارش خود با عنوان “بررسی فصلی سیستم های ذخیره ساز اطلاعات” آمارها و پیش بینی های مربوط به فروش هارددیسک ها در بازار جهانی را منتشر کرد و توضیح داد که در فصل دوم از سال جاری میلادی ارزش بازار این محصولات نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش 1/4 درصدی به 5/9 میلیارد دلار رسیده است. به گفته مرکز IDC، این روزها بیشتر کاربران خانگی و سازمانی به جای ذخیره اطلاعات مورد نظر خود روی حافظه های داخلی سعی می کنند آنها را روی سرورهای خارجی مبتنی بر سیستم های پردازش ابری ذخیره کنند و همین مساله باعث کسادی بازار هارددیسک ها شده است.
اریک شپارد مدیر مرکز سیستم های ذخیره ساز اطلاعات در شرکت IDC گفت: فروش سیستم های پیشرفته ذخیره ساز اطلاعات برای چهارمین فصل متوالی در سه ماهه دوم ۲۰۱۴ با کاهش مواجه شد. فروش این سیستم های پیشرفته به قوت کاهش ارزش این بازار در فصل گذشته نبود، اما پایین آمدن محبوبیت حافظه های متوسط این مساله را بیش از پیش نمایان کرد و البته کاهش درخواست خریداران باعث ایجاد تاثیر در بخش های دیگر بازار شد.  او افزود: نقطه قوت در بازار جهانی حافظه هایذخیره ساز اطلاعات فروش سیستم های حافظه ای سطح پایین و افزایش فروش در منطقه خاورمیانه، آفریقا، اروپا و آمریکای لاتین بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :