آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58850
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1393 12:35
تعداد بازدید : 807

دانشنامه اجتماعی صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیکی منتشر شد

در نمایشگاه بانکداری اسلامی از نخستین دانشنامه اجتماعی صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیکی با حضور مسوولان بانکی و برخی اساتید دانشگاه رونمایی شد.

فناوران- این دانشنامه واژگان بانکی را در حوزه های مختلف پرداخت و بانکداری همچون بانکداری اسلامی، بانکداری الکترونیکی، حقوق بانکی، بانکداری بین الملل و...، مدون کرده و به ارایه تعاریف دقیق و کاربردی از واژگان حوزه های مرتبط با بانک پرداخته است.
بستر نرم افزاری این دانشنامه، با نام «بانکی دو» (Banki2) که با توجه به اصول مدیریت دانش طراحی و اجرا شده، امکان مشارکت کاربران را در گسترش و بهینه سازی محتوای دانش بانکی موجود در نرم افزار تحت وب فراهم ساخته است. همچنین شبکه اجتماعی این سامانه بستر مناسبی جهت ارتباط و تعامل هدفمند فعالان حوزه بانکی کشور ایجاد خواهد کرد.
خشایار جهانیان مدیرعامل شرکت اینوتکس درباره ویژگی های این دانشنامه گفت: این دانشنامه که به همت شرکت اینوتکس ایران طراحی و تولید شده، واژگان بانکی را در حوزه های مختلف مدون کرده و به ارائه تعاریف دقیق و کاربردی از واژگان حوزه های مرتبط با بانک برای استفاده کارشناسان، فعالان بخش بانکی کشور و عموم علاقه مندان پرداخته است.
دانشنامه اجتماعی بانکداری و پرداخت از طریق آدرس اینترنتی banki2.ir برای عموم علاقه مندان قابل دسترسی است.
این دانشنامه به تعریف خلاصه کلمات تخصصی می پردازد. همچنین معادل انگلیسی و تعریف جامع واژگان نیز در دسترس مخاطبان قرار دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :