آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58832
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1393 12:6
تعداد بازدید : 488

قبل از افزایش پهنای باند نگرانی های امنیت اطلاعات را رفع کنیم

یک استاد دانشگاه با بیان این که باید پیش از افزایش پهنای باند نگرانی های این حوزه را شناخت، گفت: افزایش سرعت اینترنت باعث ایجاد نگرانی در زمینه امنیت اطلاعاتی می شود و بیش از اقدام در این حوزه باید امکانات پلیس فتا افزایش پیدا کند.

ایسنا- پورآذین با بیان این که درباره زیرساخت های سخت افزاری افزایش پهنای باند شکل خاصی وجود ندارد، افزود: اما نگرانی هایی در زمینه زیرساخت های نرم افزاری از جمله تامین امنیت شبکه وجود دارد و لازم است به دنبال حل این نگرانی ها باشیم.
این متخصص امنیت شبکه در این باره توضیح داد: اگر با پهنای باند و سرعت شبکه فعلی شخصی بخواهد اطلاعات رایانه ای فرد دیگری را به دست آورد، لازم است رایانه شخص مورد نظر به مدت طولانی روشن و متصل به اینترنت باشد، اما اگر سرعت اینترنت افزایش پیدا کند افرادی که اطلاعات شخصی دیگران را می دزدند، شانس بیشتری دارند که در فرصت کوتاهی این کار را انجام دهند. پورآذین با تاکید بر این که افزایش پهنای باند می تواند در نوع و کیفیت جرایم رایانه ای نیز تاثیر گذار باشد، گفت: وقتی پهنای باند شبکه اینترنتی افزایش پیدا کنند مجرمان می توانند از راه دور علاوه بر روشن کردن میکروفون و دریافت صدا از وب کم رایانه نیز تصویر محل را دریافت کنند.
وی با بیان این که افزایش پهنای باند می تواند به موازات مزایایی که در بر دارد نگرانی هایی را نیز ایجاد کند، افزود: در حالی که پلیس سایبری کشور یا همان پلیس فتا امکانات ردیابی مناسب با جرایم رایانه ای را با این حجم بالا نداشته باشد، افزایش سرعت اینترنت و به تبع آن افزایش حجم جرایم باعث هجوم تعداد زیادی قربانی به پلیس فتا شود.
این متخصص امنیت شبکه با بیان این که زمانی همین نگرانی ها درباره تلفن نیز وجود داشت، گفت: زمانی مردم نگران بودند که کسانی از طریق تلفن برای خانواده شان مزاحمت ایجاد کنند، اما این دلیل برای آنکه تلفن خانه شان را قطع کنند کافی نبود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :