آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58824
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1393 11:56
تعداد بازدید : 751

ملاک ایرانی ها برای خرید گیرنده های دیجیتال تلویزیون

دستگاه های گیرنده دیجیتال این روزها از تنوع بالایی از لحاظ مدل و برند در بازار ایران برخوردارند و بین تولیدکنندگان این کالا رقابتی تنگاتنگ وجود دارد.

فناوران - برندهای مارشال، دنای، فراسو، ایکس ویژن، انرژی سیستم، سیم ویو و شاتل در کنار سایر برندهای موجود در بازار ایران نیاز کاربران این دستگاه ها را تامین کرده و جالب اینجاست که با وجود نزدیکی قیمت نمونه های وطنی با نمونه های وارداتی، گیرنده های دیجیتالی ایرانی بیشترین فروش را در بازار دارند.
به گفته کارشناسان کیفیت مطلوب و ارائه خدمات پس از فروش گسترده در کنار برگزاری جشنواره های فروش ویژه و ارایه جوایز فصلی به خریداران موجب شده است که گیرنده های دیجیتال ایرانی اقبال بلندی در بازار داخلی داشته باشند.
از سویی برخی از شرکت هی تولیدکننده محصولاتی با کیفیت تر به بازار عرضه کرده اند که دارای امکاناتی خاص نظیر قابلیت استفاده به عنوان دی وی دی پلیر، قابلیت ضبط برنامه های تلویزیونی و بهره مندی از زیرنویس است.
به همین دلیل است که کارشناسان اعلام کرده اند بیش از 60 درصد نیاز بازار گیرنده های دیجیتال را نمونه های وطنی تامین می کنند.
اما این تنوع بالا از لحاظ برند، مدل و قابلیت های فنی از سویی موجب شده است تا خریداران این کالا هنگام انتخاب دچار سردرگمی شوند. به گفته کارشناسان توجه به ویژگی های فنی یک دستگاه گیرنده دیجیتال موضوعی است که خریداران باید آن را مد نظر قرار دهند.
به گفته آنها قدرت آنتن، قابلیت خواندن هارد، پشتیبانی از سیستم های عامل گوناگون و قابلیت نمایش زیر نویس از نکاتی است که باید به آنها توجه ویژه ای شود.
بر اساس اعلام باشگاه فعالان آی سی تی که زیر نظر گروه شرکت های فراسو به گردآوری اطلاعات بازاری می پردازد در میان مولفه های گوناگون هنگام خرید یک دستگاه گیرنده دیجیتال بیش از 38 درصد از خریداران به قدرت آنتن دستگاه و حدود 22 درصد از خریداران به قابلیت سازگاری با هارددیسک اهمیت می دهند.
سازگاری از سیستم های عامل محبوب نظیر اندروی و IOS هم موضوعی است که 20.5 درصد از خریداران دستگاه های گیرنده های دیجیتال به آن توجه ویژه ای دارند.
19.7 درصد از خریداران نیز هنگام خرید یک دستگاه گیرنده دیجیتال به قابلیت نمایش زیرنویس توجه دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :