آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58798
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1393 11:0
تعداد بازدید : 700

وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات:

راه مقابله با مسایل ضد اخلاقی جلوگیری از توسعه پهنای باند نیست

وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: افزایش حجم داده داخلی که منجر به کاهش دسترسی های غیرضروری به شبکه اینترنت می شود، مستلزم توسعه تولید محتوا در کشور است. در حالی که یک ریال در محتوا سرمایه گذاری نکرده ایم، چگونه ادعای تولید محتوا و استفاده از داده داخلی داشته باشیم؟


 خبرگزاری فارس- احمد معتمدی ، عضو شورای راهبری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره نظرات مخالف توسعه پهنای باند و نگرانی درباره مسایل فرهنگی و اخلاقی، گفت: سرعت اینترنت به مسایل فرهنگی ارتباطی ندارد و این طور نیست که اگر سرعت اینترنت کم باشد مسایل مستهجن عبور نکند و اگر سرعت اینترنت زیاد باشد مسایل غیراخلاقی عبور کند.
وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیح داد: با این استدلال که افزایش سرعت اینترنت سبب افزایش مسایل ضد اخلاقی و ضد مذهبی می شود، طرفداران افزایش و عدم افزایش پهنای باند به دو دسته طرفداران فرهنگ و ضد فرهنگ تبدیل می شوند.  در حالی که نه تنها عده ای خاص و قشری ویژه در جامعه باید دغدغه فرهنگی داشته باشند؛ بلکه باید همه روی مسایل ضد اخلاقی حساس باشیم.
رییس دانشگاه امیرکبیر گفت: هم اکنون ICTزیربنای توسعه تمام تکنولوژی ها در دنیا است. در کشورهای پیشرفته متوسط سرعت اینترنت 2 مگ تا 10مگ است و جهت گیری نیز به دنبال سرعت های 10 مگ به بالا است.
 با این تعریف ایران با متوسط سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه در چه جایگاهی قرار می گیرد؟
وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بنابراین راه مقابله با مسایل ضد اخلاقی، عدم توسعه پهنای باند، نگه داشتن سرعت اینترنت روی 128 نیست و عقب نگه داشتن کشور نیست.
وی گفت: افزایش حجم داده داخلی که منجر به کاهش دسترسی های غیر ضروری به شبکه اینترنت می شود، مستلزم توسعه محتوا در کشور است.
 در حالی که یک ریال در محتوا سرمایه گذاری نکرده ایم چگونه ادعای تولید محتوا و استفاده از داده داخلی داشته باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :