آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58797
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1393 10:50
تعداد بازدید : 640

اختلالات تلفن همراه به دلیل به روزرسانی شبکه در نسل‌های بالاتر است

کاربران صبر داشته باشند

مشکل در آنتن دهی موبایل های برخی نقاط تهران و شهرهایی که قرار است نسل سوم در آنها پیاده سازی شود، مورد تایید مرکز پاسخگویی وزارت ارتباطات قرار گرفت.


فناوران- در حالی که از دو هفته پیش ارایه نسل سوم خدمات تلفن همراه در کشور به شکل رسمی و توسط دو اپراتور قالب بازار ارتباطی آغاز شده است اما بسیاری از کاربران این خدمات در این مدت با اختلالاتی در سرویس های خود روبرو بوده اند. البته منظور از این اختلال، مشکلات مقطعی است که در شبکه های ارتباطی، آن هم به صورت تصادفی در برخی نقاط شهرهایی که نسل سوم در حال راه اندازی شدن است، رخ می دهد.
خبرگزاری تسنیم در این باره نوشته است: قطعا مشترکان بسیاری از ابتدای ماه جاری در شبکه های همراه اول و ایرانسل با مشکلاتی نظیر عدم آنتن دهی، قطع غیرمعمول مکالمات یا خط رو خط شدن ارتباط مواجه شده اند که به گفته مرکز بازرسی، نظارت مدیریتی و پاسخگویی به شکایات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تماس های آنها طبیعی است و این مشکل در یک نقطه ممتد و ادامه دار نیست.
وجود چنین اختلالاتی با توجه به گزارش های واصله به مرکز بازرسی، نظارت مدیریتی و پاسخگویی به شکایات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طبیعی است و در آینده نزدیک مرتفع می شود. کارشناس این مرکز در ارتباط با اینکه تا چه زمانی این اختلالات ادامه دارد؟، گفت: شبکه اپراتورها در برخی مناطق به دلیل ارتقاء سیستم، مشکل دارد.
وی خاطر نشان کرد: توسعه زیرساخت های نسل سوم ارتباطی یکی از مواردی است که باعث بروز مشکلات شده و به زودی این مشکلات حل می شود.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز پیش از این با تایید اختلالات موجود در شبکه به خبرگزاری مهر گفته بود که تا شبکه اینترنت موبایل توسعه پیدا کند و 3G به حالت استیبل در بیاید، اختلالات در شبکه اینترنت موبایل ادامه دارد از این رو بهتر است مشترکان موبایلهای خود را روی 3G قرار دهند.
حسن رضوانی گفته بود که اختلالاتی که در شبکه های اینترنتی موبایل وجود دارد به دلیل این است که اپراتورها در حال ارتقاء شبکه هستند. وی با بیان اینکه مشترکین باید گوشی های خود را روی 3G قرار دهند، اظهار داشت: با این کار مشترکین کمتر متوجه اختلالات در شبکه های اینترنتی می شوند. عموما گوشی ها روی گزینه اتومات هستند و به هنگام ارتقاء شبکه، متوجه اختلالات می شوند.
در همین زمینه یک مقام مسوول در اپراتور همراه اول هم به مهر گفته است که: تا زمانی که پوشش نسل سوم مویایل در تهران کامل شود این مشکلات وجود دارد و ما همچنین در حال ارتقا به نسل چهارم موبایل هستیم و مشترکان باید کمی تحمل کنند.
پیش از این وزیر ارتباطات نیز وجود این اختلالات را تایید و دلیل آن را ارتقا به نسل های بالاتر اعلام کرده بود. وی طی چند روز گذشته اعلام کرده بود که مردم این اختلالات موقتی را به منظور ارتقاء اپراتور همراه اول تحمل کنند.
واعظی با بیان این که در هر شهری که نسل سوم ارتباطی ارایه می شود، لازم است سیستم های اینترنتی تغییر کند، افزود: تغییر سیستم ها باعث به وجود آمدن اختلالاتی می شود با این حال مردم باید بدانند که این اختلالات موقت است و برای اصلاح و ارتقای اینترنت به نسل سوم ضروری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :