آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58762
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1393 12:17
تعداد بازدید : 529

نقش بانک ها در 60 درصد تولید ناخالص ملی

سیدکامل تقوی نژاد مدیرعامل بانک سپه گفت: 60 درصد تولید ناخالص ملی با سرمایه گذاری بانک ها محقق شده است.
بنکر- وی با بیان اینکه همه کاستی ها و نارسایی های اقتصادی به نوعی به بانک ها نسبت داده می شود گفت: در حال حاضر نقش بانک ها آنگونه که در اقتصاد مشهود است در جامعه به خوبی مطرح نمی شود.
وی با بیان اینکه قطعا بانک ها هم کاستی هایی دارند اما نباید هر مساله و مشکلی را به بانک ها نسبت داد، گفت: به نظر می رسد باید از ابزارهای مالی اسلامی استفاده کنیم زیرا برخی کشورها در استفاده از ابزارهای مالی اسلامی فعال تر بوده اند به طوری که علاوه بر کشورهای اسلامی در کشورهای غیر اسلامی هم به ابزارهای مالی اسلامی روی آورده اند.
وی با تشریح توسعه ابزارهای مالی اسلامی در راستای اشتغال پایدار گفت: برای کارآمدکردن یک اقتصاد و نیل به توسعه اقتصادی، وجود یک نظام مالی کارا و توسعه یافته ضروری است.
تقوی نژاد با بیان اینکه نظام مالی توسعه یافته از طریق شیوه های مختلف تامین مالی بر حجم و میزان سرمایه گذاری و اشتغال در کشور موثر بوده و بدین ترتیب زمینه رشد اقتصادی را فراهم می آورد گفت: یکی از شیوه های تامین مالی در نظام مالی توسعه یافته، تبدیل به اوراق بهادار کردن دارایی ها (securitization) بوده که در دهه های اخیر مورد توجه قرار گرفته است.
وی افزود: اوراق بهادار اسلامی (صکوک) می تواند جایگزین مناسبی برای اوراق قرضه باشد، ضمن اینکه شیوه خوبی برای مدیریت نقدینگی بانک ها و موسسات مالی اسلامی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :