آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58751
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1393 11:55
تعداد بازدید : 642

کارشناسان بازار پیش‌بینی کردند

رونق به شرط ارزانی ابزارهای پوشیدنی در ایران

با وجودی که طی یک ماه گذشته بازار خرید و فروش کالاهای دیجیتال و کامپیوتری روزهای خوبی را از لحاظ میزان تقاضا سپری نمی کرد اما در زمینه ورودو عرضه محصولات تکنولوژیکی جدید و به ویژه ابزارهای پوشیدنی فعال بود و به همین دلیل بازار امروز تجهیزات دیجیتالی و کامپیوتری با تنوع بالایی از این لحاظ مواجه است.

مریم عسگری
این روزها اگر سری به مراکز خرید و فروش کامپیوتر بزنید با انواع ساعت های هوشمند، دست کش یا کلاه های دیجیتالی که مخصوص محصولات اپل به بازار عرضه شده اند و یا دستبندهای تناسب اندام مواجه می شوید.کالاهایی که بنا بر اعلام فعالان بازار مخاطبان زیادی از میان گروه های کاربری نوجوان و جوان دارد.
اما چه چیزی موجب محبوبیت این ابزارها در بازار ایران که ماههاست با رکود مواجه است شده است؟کارشناسان آینده این محصولات را چگونه پیش بینی می کنند؟این گزارش را بخوانید تا پاسخ را دریابید.

 محبوبیت ابزارهای پوشیدنی در بازار ایران
از حدود شش ماه قبل و با وجود رکود حاکم بر بازار کامپیوتر شاهد عرضه نمونه هایی از ساعت و دستبندهای هوشمند در بازار ایران در حجم محدود بودیم. در ان زمان اکثر فروشندگان و کارشناسان پیش بینی می کردند که این محصولات مخاطبی در بازار بی رونق کامپیوتر ایران نداشته و واردکنندگان و فروشندگان این محصولات متحمل ضرر و زیان هنگفتی می شوند.
البته واردکنندگان در ابتدای امر این محصولات را به طور سفارشی و رد حجم بسیار کم وارد بازار  ایران می کردند.
اما حالا با وجودی که بازار کامپیوتر در حد مورد انتظار فروشندگان رونق ندارد، در بازار تجهیزات پوشیدنی دیجیتال شاهد یک رونق نسبی هستیم.به گفته فعالان بازار بیشترین میزان تقاضا برای ساعت های هوشمند 400 تا 700 هزار تومانی با برندهای سونی و سامسونگ است و گروهی نیز در انتظار ورود محصولات اپل و برندهای دیگر در این زمینه به بازار هستند.محمد نواب یکی از فعالان بازار کامپیوتر در این زمینه می گوید که از از اواسط فصل تابستان بازار ابزارهای پوشیدنی دیجیتال رونق گرفت و هر رزو افراد بیشتری برای خرید این کالاها به بازار مراجعه می کنند.
یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر هم با بیان این مطلب که ساعت های هوشمند در بازار مخاطبان بیشتری دارند گفت، این ساعت ها با میانگین قیمت 400 تا یک میلیون و 100 هزار تومان در بازار موجودند و مخاطب دارند. وی افزود، تعداد کمی از دست کش های مخصوص گوشی و تبلت های اپل نیز در بازار موجود است که به کاربر این امکان را می دهند که با استفاده از آنها با صفحات لمسی گوشی یا تبلت اپل خود کار کنند.فعالان بازار می گویند، به نظر می رسد این محصولات به خوبی جای خود را در دل کاربران باز کرده و هر روز مخاطبان بیشتری خواهند داشت.
 آینده ابزارهای پوشیدنی در ایران
به گفته کارشناسان ابزارهای پوشیدنی هر روز محبوب تر می شوند و به نظر می رسد با ورود محصولات جدیدتر و همچنین کاهش قیمت ها این محصولات مخاطبان بیشتری در بازار ایران بیایند.
صارمی یک کارشناس بازار در این باره می گوید،با توجه به اینکه قیمت کالاهای جدید در بدو ورود به بازار گران است و پس از مدتی قیمت ها کاهش می یابند این احتمال وجود دارد که با کاهش قیمت ها در آینده این محصولات مخاطبان بیشتری یابند.
وی همچنین گفت، برخی از کاربران محصولات دیجیتالی هنوز درباره قابلیت های کاربردی و حتی وجود چنین محصولاتی در بازار آگاهی ندارند و پیش بینی می شود در آینده با افزایش سطح آگاهی در مورد این محصولات، مخاطبان این کالاها نیز بیشتر شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :