fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 58749
  تاریخ انتشار : 16 شهریور 1393 11:51
  تعداد بازدید : 539

  طراحی رایانه های جدید برای رقابت با تبلت و لپ تاپ

  طی ماه های آینده رایانه های شخصی جدیدی همراه با صفحه کلیدهای جداشونده و در ابعاد کوچک برای رقابت با تبلت ها و لپ تاپ ها عرضه خواهند شد.


  خبرگزاری فارس-  عرضه این رایانه های شخصی کوچک  و سبک حاصل عرضه پردازنده تازه شرکت اینتل است که بدون نیاز به فن های خنک کننده هم قادر به فعالیت هستند.
  این پردازنده که Core M  نام دارد اولین بار در ماه ژوئن و همزمان با برگزاری نمایشگاه کامپیوتکس در تایوان عرضه شد.  طراحی این تراشه بر مبنای فناوری پیشرفته 14 نانومتری این شرکت صورت گرفته است.
  این تراشه های 14 نانومتری برق بسیار کمتری مصرف می کنند و گرمای ناشی از فعالیت آنها هم ناچیز است. بنابراین نیازی به استفاده از فن خنک کننده در کنار آنها نیست. در نتیجه با استفاده از این تراشه ها می توان رایانه های شخصی با ضخامت تنها 9 میلیمتر ساخت که رقیبی جدی برای تبلت ها محسوب می شود.
  مزیت دیگر استفاده از این تراشه ها کاهش مصرف برق است که موجب می شود عمر باتری آنها تا 1.7 ساعت بیشتر شود. اینتل خود کارآیی این پردازنده ها را تا 19 درصد بیشتر از پردازنده های قدیمی این شرکت دانسته است.
  Lenovo ThinkPad Helix  و Dell Latitude 13 7000 دو رایانه ای هستند که با استفاده از این پردازنده ها تولید شده اند و قرار است تا یک ماه آینده در برخی کشورهای جهان عرضه شوند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :