آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58674
تاریخ انتشار : 15 شهریور 1393 11:38
تعداد بازدید : 643

آشفته بازار فضای مجازی

انتقاد نمایندگان مجلس نسبت به افزایش سرعت اینترنت هفته گذشته بازتاب های فراوانی در شبکه های اجتماعی داشت. برخی نمایندگان مجلس که نوک تیز انتقادات خود را به سمت وزیر ارتباطات گرفته اند و قصد دارند وی را به خاطر افزایش سرعت اینترنت به استیضاح بکشند، مورد انتقاد کاربران ایرانی شبکه های اجتماعی قرار گرفتند.


بهار ادیبان
سخنرانی رییس جمهور در ابتدای هفته گذشته که هفته دولت نام گرفته بود مورد توجه کاربران در فضای مجازی قرار گرفت. هنگام پخش زنده این سخنرانی و بعد از آن نشست رییس جمهور با خبرنگاران از سوی بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی به خصوص توییتر، به صورت لحظه به لحظه مورد پیگیری قرار گرفت و کاربران گزیده ای از پاسخ های رییس جمهور و سوالات خبرنگاران را منتشر کردند.

فیس بوکی ها هفته پیش بعد از سیل ویدیوهایی که کمپین یک سطل آب یخ، با عکس ها و نوشته هایی مربوط به پسربچه ای به نام عزیز سرگرم بودند؛ پسربچه ای که هنگام فرار خانواده اش از ترس داعشی ها کنار جاده جا مانده بود.
 عکس این پسربچه که قرنیه چشمانش از آفتاب سوخته بود و نابینا و فلج روی تخت بیمارستان بود در فیس بوک منتشر شد و پدرش بعد از دیدن عکس فرزندش در این شبکه اجتماعی برای پیدا کردنش راهی سوریه شد. اما پیش از آنکه بتواند پسرش را پیدا کند، او را از دست داد.

اظهار نظر معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در مورد سایت های اینترنتی نیز از دیگر سوژه های داغ هفته گذشته  در فضای مجازی بود. معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد اعلام کرده است «مطابق ماده ٧ قانون مطبوعات، سایت های خبری فاقد مجوز از هیأت نظارت برمطبوعات، مسدود می شوند و مدیران این سایت ها به مراجع صالحه قضایی معرفی می شوند». وی گفت سایت های بدون مجوز، مسدود شده و پس از دریافت مجوز،رفع فیلتر می شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :