آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58668
تاریخ انتشار : 15 شهریور 1393 11:20
تعداد بازدید : 601

به دلیل حمایت از توسعه ICT انجام شد

قدردانی اپراتورها از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیران اپراتورهای کشور در نشستی از وزیر ارتباطات به دلیل حمایت هایش در جهت توسعه ICT در کشور قدردانی کردند.


فناوران - سید مصطفی سید هاشمی رئیس هیات مدیره مخابرات ایران در نشست هم اندیشی وزارت ارتباطات با اپراتورهای تلفن همراه با تاکید بر دغدغه مخابرات مبنی بر ارایه سرویس به  آحاد مردم کشور گفت: عزم جدی نسبت به ارایه سرویس های نوین را به مشترکان خود داریم و در این راستا پوشش دهی به نقاط محروم و استان ها  از اولویت های ما است.

 صندوق حمایت از تولیدات داخلی تشکیل دهیم
وی با بیان حمایت های صورت گرفته از دانشگاه ها برای تولید نرم افزارهای داخلی گفت: اپراتورهای تلفن همراه و PAP را رقیب ندانسته و برای همکاری بیشتر با بخش خصوصی از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.
او پیشنهاد تشکیل صندوق حمایت از تولیدات داخلی را مطرح کرد و گفت: شرکت مخابرات ایران آماده است از محل درآمد خود در این صندوق سرمایه گذاری کند.

 نشست های تعاملی ادامه یابد
رحمت اله صادقیان عضو هیات مدیره ایرانسل نیز از طرح ایجاد صندوق حمایت از پژوهش و تولیدات داخلی استقبال کرد و گفت: اپراتورها باید نگاه بلند مدت داشته باشند و در صورتیکه بتوانند هماهنگی و همکاری خود را افزایش دهند نتایجی حاصل خواهد شد که هم مشترکان و هم اپراتورها منتفع می شوند.
وی نقش وزارت ارتباطات را تعامل بین اپراتورها حیاتی دانست و گفت: برگزاری نشست های تعاملی بین وزارت ارتباطات و اپراتورها راه حل بسیاری از مشکلاتی خواهد بود که اپراتورها ممکن است در ادامه راه با آنها مواجه شوند و اظهار امیدواری کرد جلسات بین اپراتورها به طور منظم برگزار گردد.

 اپراتورها موازین شرعی را رعایت کنند
در این نشست واعظی وزیر ارتباطات با تاکید بر لزوم دقت همه اپراتورها به رعایت موازین شرعی و اخلاقی و همچنین تقویت فرهنگ اسلامی - ایرانی، گفت: برگزاری چنین نشست هایی کمک می کند تا نیازهای اپراتورها بهتر شناسایی شود.
وی همچنین بر ضرورت داشتن برنامه و هدف گذاری برای خدمت رسانی و ارایه زیرساخت های ارتباطی تاکید کرد.
وزیر ارتباطات بر داشتن تعهد برای توسعه کشور و خدمت به مردم تاکید کرد و افزود: برای ایجاد دولت الکترونیک، شبکه ملی اطلاعات و دسترسی مردم به باند پهن چه از طریق تلفن همراه و چه ازطریق تلفن ثابت، نیازمند تامین زیرساخت گسترده هستیم.

 ترافیک داخلی به 70 درصد می رسد
واعظی با بیان اینکه شبکه ما باید برای توسعه آماده و تجهیز شود افزود: برگزاری چنین نشست هایی به ما کمک می کند تا نیازمندی های اپراتورها را بشناسیم. او با بیان اینکه ارتقای کیفیت خدمات و فراهم کردن زمینه پاسخگویی مطلوب از وظایف اصلی وزارت ارتباطات است بیان کرد: در نظر داریم میزبانی داخلی را تقویت کرده و ترافیک اطلاعات داخلی را تا سال آینده به 70 درصد برسانیم. وی با بیان اینکه نیازمند شناسایی استعدادها درکل کشور نه فقط در پایتخت هستیم افزود: لازم است تا آنجا که امکان دارد بستر فعالیت برای بخش خصوصی را فراهم کنیم.
واعظی بر خودکفایی و بکارگیری محصولات داخلی  IT تاکید کرد و گفت: استفاده از تولیدات داخلی حتی اگر کمی گران تر باشد، امن ترند و به توسعه اقتصادی کمک خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :